Yeni Nesil Xbox İddialı Gelecek

0

Microsoft, şu an iki farklı Xbox oyun konsolu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bunlar Anaconda ve Lockhart isimleri ile anılıyor.

PlayStation 5 iddiaları son derece yoğun, modelin tanıtımı yaklaşırken donanım özellikleri ile oldukça dikkat çekici olacağı da öne çıkan iddialar arasında yer alıyor. Ancak yeni nesil Xbox’ın da, gelen haberlere göre PlayStation 5’ten daha etkili özelliklere sahip olacağı söyleniyor. Yeni nesil oyun konsolu ile Microsoft’un çıtayı oldukça yukarılara taşımak istediği söylenenler arasında yer alıyor.

Sony ve Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları şu sıralar oyun dünyasının gündeminden düşmüyor. Geçtiğimiz haftalarda Sony firmasından Mark Cerny, PlayStation 5 ile ilgili bazı donanım özelliklerini onaylamış ve bunları aynı zamanda kullanıcılar ile paylaşmıştı.

Oyunseverleri oldukça heyecanlandıran yeni donanım özellikleri şimdi de yeni nesil Xbox konsol ile karşılaştırılmaya başlandı. Gelen bilgiler doğrultusunda Xbox’ın PlayStation 5’i donanım öz3ellikleri açısından geride bırakacağı yönünde.

Herkesin bildiği üzere Microsoft, şu an iki farklı Xbox oyun konsolu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bunlar Anaconda ve Lockhart isimleri ile anılıyor. Alınan bilgilere göre Lockhart’ın daha düşük donanım özelliklerine sahip olduğu, Anaconda’nın ise donanım açısından süt seviye bir Xbox oyun konsolu olduğu belirtiliyor.

Anaconda’nın tam bir donanım canavarı olduğunu söyleyen sektördeki bazı isimler, gelişmiş donanım özellikleri ile piyasaya girecek olan Xbox Anaconda oyun konsolunun PlayStation 5’i geride bırakacağı görüşünü savunuyor.

Cevap bırakın