Yeni nesil pişirme teknolojileri

Yeni nesil pişirme teknolojileri

0

Teknolojik yenilikler hayatın her alanında olduğu gibi mutfakta da karşımıza çıkıyor. Mutfak teknolojileri söz konusu olduğunda ise akla öncelikle pişirme teknolojileri geliyor. Yenilikçi firmaların pişirme segmentinde sundukları son teknolojik mutfak gereçleri özellikle yoğun iş temposunda mutfağa da girmek durumunda olan herkes için büyük kolaylık anlamına geliyor. Malum günümüz iş hayatında zaman hepimiz için en değerli şey. İşten eve yorgun argın geldiğinizde bir de üstüne mutfağa girip yemek yapmak genellikle angarya gelebiliyor. Bu durum birçoğumuzu dışarıdan yemek yeme ya da eve yemek sipariş vermeye itiyor. Ve tabii dışarıdan yeme alışkanlık haline geldikçe sağlıksız olan bu beslenme rutini sağlıksız bir hayatı da beraberinde getiriyor. Bu noktada mutfakta bazı süreçleri otomatize ederek daha pratik, hızlı ve kolay bir şekilde yemekler hazırlayabileceğimiz yeni nesil pişirme cihazları bence hayatımıza ciddi bir kalite getirebilir. Bu hafta bazılarını deneyimlediğim yeni nesil pişirme teknolojilerini sizler için yazdım.

Buharla pişen sağlıklı lezzetler
En sağlıklı pişirme yöntemi olan buharda pişirmeyi kullanan Russell Hobbs MaxiCook Buharlı Pişirici, sebzeden tavuğa, pirinçten ete tüm lezzetleri en sağlık şekilde sofralarla buluşturuyor. Buharda pişirme yöntemiyle tüm yiyecekler vitamin ve besin değerini kaybetmeden kolayca pişebiliyor. MaxiCook Buharlı Pişirici sahip olduğu 3 katmanlı yapısı ve 10,5 litrelik kapasitesiyle farklı seviyelerdeki yiyeceklerin tek seferde pişmesine olanak sağlıyor.Pişirme işlemi sırasında yağ kullanımına ihtiyaç duymayan MaxiCook Buharlı Pişirici, tavuk göğsü, balık fileto ve mevsim sebzelerinin yanı sıra aromatik demliği ve pirinç kasesi sayesinde pirinç pişirme imkanını da kullanıcılarına sunuyor. Hızlı buhar üretimi için turbo buhar fonksiyonu ve dijital göstergesiyle daha besleyici lezzetlerin daha az zamanda yapılmasını sağlayan MaxiCook Buharlı Pişirici’nin katmanları ise bulaşık makinesinde yıkanabiliyor ve sentetik bileşen olan BPA içermiyor.

7 farklı pişirme modu tek bir cihazda
1500 Watlık gücüyle yeni nesil pişiriciler içerisinde dikkat çeken bir ürün olan Vestel Ziyafet Blender içerisindeki 1000 watlık sıcak resistans sayesinde sıcak çorbalardan soğuk smoothielere kadar farklı tarifleri pişirmenize imkan sağlıyor. Üründe 7 farklı akıllı mod mevcut. Bunlar; tanecikli çorba, taneciksiz çorba, sos programı, buz kırma modu, otomatik temizleme modu, manuel mod özellikleri. Manuel modda buharlı pişirme seçeneği ve dilediğiniz sıcaklık ve sürede manuel olarak istediğiniz tarifi pişirebileceğiniz özellikler mevcut. Ürün ile sıcak tarifler de yapıldığı için bir güvenlik kilidi de var. Ürünün kapağı tam kapatılmadan çalışmaya başlamıyor. Öte yandan cihazın temizliği de son derece kolay. Otomatik temizleme özelliği ile ürünü kullandıktan sonra içinde kalan tortuları otomatik olarak temizleyebiliyorsunuz. Hem pratik hem de sağlıklı yemekler pişirebileceğiniz bu ürün ile zamandan tasarruf edebilmek bence en önemlisi.

14 dakikada onlarca tarif hazırlamak mümkün
Tencere, tava, düdüklü tencere, fırın ve fritöz gibi mutfaktaki birçok cihazı bir araya toplayan Bosch’un yemek hazırlama ürünü Autocook, hızlı pişirme özellikleriyle öne çıkıyor. Autocook, buharda pişirme fonksiyonuyla 14 dakika, somon ve sebze başta olmak üzere birçok yemeği hazırlayabiliyor. Düdüklü tencere özelliği sayesinde çabuk ve leziz sonuçlar, indüksiyonlü ısıtma teknolojisi ile de ısınma sürelerinden tasarruf elde etmek mümkün. 50 adet ön tanımlı programa sahip olan model, yoğurt mayalamadan pilava kadar pek çok yemeği tek başına hazırlayabiliyor. Cihazın yapışmayan geniş 5l haznesi bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Cihazı kendinize göre kişiselleştirmeniz de mümkün. Pişirme süresini ve sıcaklığını damak zevkinize göre ayarlayarak favori yemeğinizi yaratabilirsiniz.

5 dakikada pizza
Beko’nu ‘AFD 14400’ model fırını 360 Isı Teknolojisi özelliği ile dikkat çekiyor. Fırının yan duvarlarında 70’ten fazla delik var ve ısı akışı bu deliklerden çıkıp arka duvardaki deliklerden emiliyor, bu sayede tepsiler arasında hava akışı oluşuyor ve tüm yüzeyde homojen pişirme sağlanıyor. Bu sayede aynı anda 3 tepside tüm yüzeyde homojen pişirme yapabiliyor. Pizza Fonksiyonu sayesinde pişirme sıcaklığı 320 dereceye ulaşabiliyor bu da taş fırın etkisiyle pizza, pide vb yüksek sıcaklık isteyen yiyecekleri yapma imkanı sağlıyor. 3 kat cam kapak sayesinde fırın iç sıcaklığı yüksek derecede olsa bile kapağa yansıyan ısıyı azaltmış oluyor, bu özellikle evde çocuk vb varsa güvenlik açısından son derece önemli.

Cevap bırakın