Yeni nesil Galaxy Fold için yeni detaylar sızdırıldı

0

Samsung, ilk katlanabilir telefon modelini 2019 yılında karşımıza çıkardı. Ekranında yaşanan talihsizliklerin ardından belirli ülkelerde satışa çıkan Galaxy Fold’un ardından şirket, çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Galaxy Fold modelinin yeni nesli için de sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Yeni nesil Galaxy Fold, Galaxy Fold 2 ismiyle, 2020 yılının ikinci çeyreğinde karşımıza çıkacak.

Yeni nesil Galaxy Fold geliyor

Samsung Galaxy Fold, kitap gibi katlanabilen bir yapıya sahip. Şirket aynı zamanda dikey katlanan Galaxy Z Flip modelini de yakın zamanda karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

Yaptığı sızıntılarla dikkat çeken Max Weinbach bu kez Galaxy Fold halefi ile ilgili tahminlerde bulundu. Weinbach’a göre, yeni nesil Galaxy Fold 2020 yılının ikinci çeyreğinde tanıtılacak. Bu arada Galaxy Z Flip modelinin ise Unpacked 2020 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Galaxy Fold 2 ile ilgili ortaya çıkmış detaylar arasında ekran büyüklüğü yer alıyor. İddialara göre, telefon 8 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkacak. İlk nesil Fold’un açıldığında 7.3 inçlik bir ekrana sahip olduğunu hatırlatalım.

Samsung’un telefonun dayanıklılığını artırmak için menteşe tasarımını geliştireceği düşünülüyor. Aynı zamanda ekranda oluşacak çiziklerin en aza indirilmesi için çok ince bir cam tabakası da kullanılacak.

Samsung’un Note ailesinde kullandığı S Pen kalemi, Galaxy Fold 2 modelinde de karşımıza çıkabilir.

Donanım tarafında çıkan detaylara baktığımızda ise, telefonun gücünü Snapdragon 865’ten alacağı söyleniyor. Bu işlemci hem ABD’de hem de uluslararası pazarlarda satışa çıkan Fold 2 modelinde kullanılacak. İşlemci sayesinde Fold 2, 5G desteğine sahip olacak.

Galaxy S20 Ultra modelinde kullanılacak kamera kurulumunun Fold 2’de de kullanılması bekleniyor. Burada karşımıza 108 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera çıkabilir. Diğer kameralar ise 48 Megapiksel çözünürlüğünde periskop lens ve 12 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı lens olarak sıralanıyor. Ön kamerada ise beklentiler 40 Megapiksellik bir kameranın kullanılacak olması.

Yeni nesil Fold‘dan bahsetmişken Samsung’un gelecek planlarına da göz atmak gerekiyor. Şirketin önümüzdeki yıllarda Galaxy S serisi ile Note serisini birleştirmek gibi bir planı olduğu sızdırılmıştı. Böylece her yılın ilk çeyreğinde tek bir amiral gemisi ailesi tanıtılacak. Galaxy Fold’a yapılacak olan S Pen eklentisi de bu planların bir göstergesi diyebiliriz. Şirket, bu hamle ile piyasayı test ediyor olabilir. Gelecek tepkilerin ardından Note serisinin geleceğine karar verilecek diyebiliriz.

Cevap bırakın