Yeni nesil çamaşır makineleri ile hem yıkayın hem kurutun!

0

Gelişen teknolojiyle birlikte ev işleri de son derece kolaylaştı. Artık çamaşır yıkamak ve kurutmak için saatlerimizi harcamıyor, kolayca temizliğimizi yapabiliyoruz.

Zamanını çamaşır yıkama, asma, kurumasını bekleme ve toplamakla harcamak istemeyen tüketicilerin imdadına em yıkama hem de kurutma makineleri yetişiyor.  İkisi birarada dediğimiz bu makineler , çamaşır askılıkları için alan yaratmaktan, ev içinde oluşan dağınık görüntüden, çamaşırların günlerce kurumasını beklemekten, dış ortamdaki is, toz, kötü koku ve polenlere maruz kalmaktan ve nemden kurtulmanızı sağlıyor, çamaşırlarınızdan artan zaman size ve sevdiklerinize kalıyor. Bu yazımda yıkama ve kurutma özelliği olan çamaşır makinelerini inceledim.   İşte performansı ve özellikleriyle ön plana çıkan modeller:

Evde çamaşır kurutmayın!

Standart olarak apartmanlarda ya da balkonsuz, çok katlı binalarda yaşıyoruz. Haliyle çamaşırları da evde kurutmamız gerekiyor. Peki onca çamaşırı nereye asacağız, nasıl kurutacağız? Çoğu insan çamaşırları kapının, koltukların ve peteklerin üzerine severek kurutmayı tercih etse de,  ev içerisinde çamaşır kurutmak son derece sağlıksız bir yöntem. Uzmanlar, çamaşırları odanın içerisinde kurutmanın akciğer hastalıklarına yol açabileceğini söylüyor. Çamaşırlar kururken üzerlerindeki su molekülleri buharlaşarak havayı nemlendiriyor. Bağışıklık sistemini etkileyen astım, öksürük ve nefes darlığı gibi hastalıklar çoğunlukla böyle ortamlarda oluşuyor.  Bu yüzden evde çamaşır kurutmak yerine ikisi bir arada çamaşır makineleri kullanmanızı tavsiye ediyorum. Yani hem yıkama, hem de kurutma bir arada.

 

 

Electrolux EW7W3164LB Kurutmalı Çamaşır Makinesi: Tüm giysileriniz için A’dan Z’ye mükemmel bakım sağlayan DualCare System Teknolojisi ile giysilerinizin cinsi ve miktarına göre doğru yıkama süresini ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca kurutma sıcaklığı ve tambur hareketleri uygulayarak giysilere bakım yapabiliyorsunuz. Bu sayede çamaşırlarınızı yıpranmadan yıkanıyor ve kurutuluyor. Dilerseniz elde yıkamanız gereken yünlü, outdoor ve hassas kıyafetlerinizi de rahatlıkla yıkayabilirsiniz. SteamCare Buhar Teknolojisi sayesinde giysilerinizin kırışıklıklarını da giderebilirsiniz. Electrolux EW7W3164LB Kurutmalı Çamaşır Makinesi çamaşırlarınızı 60 dakikada yıkıyor, kurutuyor ve giymenize hazır hale getiriyor.  SensiCare System sayesinde giysilerin türüne ve miktarına göre program süresi, su ve enerji tüketimini de en ideal şekilde ayarlıyor. 

LG F4V5RGP2T.ASSPLTK Yıkama Kurutma Makinesi:  LG Hepsi bir arada  çamaşır makinesi ile 10,5 kg çamaşır yıkama, 7,5 kg da kurutma yapabiliyorsunuz. Yıkama sırasında LG Steam™ teknolojisi sayesinde alerji veya solunum sorunlarına neden olabilecek toz akarları gibi alerjenlerin %99,9’unu yok ediyor. SmartThinQ™ teknolojisi sayesinde ise çamaşır makinenizi  uzaktan da çalışabilir, kontrol edebilirsiniz.

 

Cevap bırakın