Yeni nesil Apple Watch hücresel ağ özelliği ile gelebilir

0

apple-watch

Apple Watch kullanımının en büyük sıkıntılarından birisi iPhone olmadan neredeyse hiçbir işe yaramıyor olması diyebiliriz. Apple geçtiğimiz günlerde bu sorunu çözmek adına bundan sonra iPhone’dan bağımsız çalışmayan Apple Watch uygulamalarını kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Wall Street Journal’ın kaynaklarından gelen yeni iddialar ise sonraki nesil Apple Watch’ın hücresel ağ barındıracağı yönünde.

Apple Watch iPhone’dan bağımsız çalışan uygulamalar barındırsa dahi eğer bir kablosuz ağ bağlantınız yoksa yine kendi başına yapabileceği şeyler kısıtlanıyor. Ancak saatin hücresel veri desteklemesi cihazın başlı başına bağımsız bir hale gelmesi demek oluyor. Saatte hücresel ağın tam olarak nasıl çalışacağına dair bir bilgi verilmemiş ancak LG Watch Urbane’in 2. sürümündeki gibi olması muhtemel görünüyor.

Tüm bu iddialar gerçekleşse bile Apple Watch’ın %100 bağımsız bir cihaz olduğunu söyleyemiyoruz. Bir noktada cihaza uygulama yüklemek ve güncellemek için iPhone’a ihtiyacınız oluyor. Yeni nesil Apple Watch’da buna dair bir gelişme görecek miyiz bilmiyoruz ama Apple’ın akıllı saatini iPhone’dan tamamen koparması pek olası görünmüyor.

Apple’ın tüm bu iddialar hakkında yapmış olduğu resmi bir açıklama yok. Yapılan son açıklamalarında artık iPhone’dan bağımsız çalışmayan Apple Watch uygulamalarını kabul etmeyeceklerini belirtmeleri üzerine cihazın hücresel veri destekleyeceğine yönelik iddiaların atılması gelecek olan Apple Watch için insanları heyecanlandırıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın