Yeni Minecraft Educational Edition ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2016-01-19_19_42_23

Microsoft, okullar için Minecraft Educational Edition’ı duyurdu. Eğitim ve eğlenceyi bir arada sunma iddiasına sahip yeni oyunun detayları…

Minecraft, tüm galakside en fazla oynanan video oyunları arasında. Milyonlarca oyun meraklısını akıllı telefondan konsola, PC’den tablete hemen her platformda kendisi ile buluşturan yapım, sadece eğlenmeyi değil eğitimi de hedef aldığını gösteriyor. Microsoft, Minecraft’ın okullarda da (ve eğitim için evde) oynanabilmesi için geliştirilen yeni versiyonunu duyurdu.

Minecraft Educational Edition adıyla gelen ve 5 dolar fiyatla sunulan yapım, oyunun arka planındaki eğitim potansiyelini gözler önüne seriyor. Geliştirilen oyun, eğitim özelinde bir dizi faktörler barındırmakla beraber eğlence unsuru ve oyun niteliğini de koruyor…

Ekran_Resmi_2016-01-19_19_42_07

Oyun neyi amaçlıyor?

Oyunun amacı, öğrencilerin farklı yerlerdeki tarihi anıtları, antic kentleri keşfetmesine ve bunlarla ilgili detayları öğrenmesine imkan tanımak. Ekran görüntülerinin alınmasını mümkün kılan oyun, ek olarak bir karalama defteriyle geliyor. Özetle bazı kompakt optimizasyonlar da içeriyor.

Microsoft açıklamasında; Minecraft Educational Edition’ın okul, öğrenci ve öğretmenlerin geniş katkılarını beklediğinin altı çiziliyor. ABD’deki okullarda öğrenci başına 5 dolara malolacağı belirtilen bu ilginç oyunun, aynı hesap üzerinden evde de oynanması mümkün olacak.

Haberin devamında Minecraft Educational Edition’la ilgili olarak yayınlanan videoyu seyredebilirsiniz.

 

Cevap bırakın