Microsoft Surface Pro tanıtıldı

0

Microsoft, Surface Pro adlı modelini Çin’de düzenlenen etkinlikte lanse etti. Surface Pro 4’ün devamı niteliğindeki yeni Surface Pro, iddialı pil dayanıklılığı ve sofistike tasarımıyla dikkat çekiyor.

Fansız tasarımlı 7. Nesil Intel Kaby Lake işlemcilerle gelen Surface Pro, sessiz ve verimli bir çalışma iddiasında. 4G LTE desteği sunuluyor, ayrıca hafif tasarımı da öne çıkıyor.

Modelin 770 gram seviyesinde ağırlığı oldukça yüksek bir mobilite vaat ediyor. Bu yönüyle şimdiye kadar tanıtılmış en hafif Surface modeli olduğunun altını çizelim.

Ayakları yeni menteşe sistemi sayesinde daha geriye gidebilen model, bu yönüyle çizim yapmak gibi kreatif işlerde verimliliği yükseltebiliyor. Microsoft, bu özelliği ‘Stüdyo Modu’ olarak adlandırmış durumda.

13,5 saat pil dayanıklılığı ile çarpıcı

13,5 saat pil ömrüyle son dönem bilgisayarlar arasında en iyi şarj dayanıklılığına sahip alternatifler arasında konumlanan Surface Pro, arabirim tarafında ise USB Type-A portu, mini-DisplayPort ve 3,5 mm jack’ı sunuyor.

iPad Pro’dan daha hızlı olduğu iddia ediliyor

iPad Pro’dan 1,7 kat daha hızlı olduğu ifade edilen Microsoft Surface Pro, 15 Haziran itibarıyla ABD’de ve 25 diğer ülkede teknoloji raflarındaki yerini almaya başlayacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın