Yeni MacBook Pro tanıtıldı

0

macbookpro_yeni_13_15

Apple’ın günlerdir beklenen MacBook etkinliği geldi çattı. Etkinlikte bir süredir hakkındaki dedikodularla gündemi meşgul eden MacBook Pro’lar ve Apple TV’ye eklenen özellikler tanıtıldı.

Yeni MacBook Pro’lardaki en büyük değişikliklerden biri şüphesiz klavyenin üst tarafına eklenen dokunmatik led yüzey. Tamamen özelleştirilebilir olan bu touchbar ile birçok kısayola kolayca ulaşabilmek mümkün.

Kullandığınız uygulamaya göre sunduğu kısayolları değişen dokunmatik yüzey, çok daha pratik bir kullanım deneyimi vaat ediyor. Lansmanda Adobe Photoshop ve Premiere gibi üreticilerin sık kullandığı yazılımlarda touchbar’ın ne kadar efektif kullanıldığı gösterilenler arasındaydı

Apple yeni Mac’lerinde konumlandırdığı şerit şeklindeki dokunmatik yüzeye bir de parmak izi okuma teknolojisi ekledi. Böylelikle MacBook Pro herhangi bir şifre girilmeden kolayca açılabiliyor. Aynı kolaylık bilgisayar üzerinden Apple Pay kullandığınızda da sunulmuş.

macbookpro_yeni

Yeni MacBook Pro’larda donanımsal olarak da bazı değişiklikler var. Daha büyük bir trackpad ile gelen cihaz, bir önceki nesile göre %17 daha ince ve daha sessiz çalışıyor. Intel Skylake i5 ve i7 işlemcileriyle gelen modellerde giriş seçeneği olarak 256GB SSD & 8GB RAM bulunuyor. Yeni MacBook Pro’ların 15inçlik modelleri ise ek olarak Radeon Pro 450 ve 455 grafik işlemcileriyle birlikte sunuluyor.

TouchBar ve Touch ID’li MacBook Pro için Türkiye fiyatları 7199 TL’den başlıyor.

Cevap bırakın