Yeni MacBook Pro için tarih belli oldu

0

Apple’ın bilgisayarları arasında en çok sevilen modellerden bir tanesi olan 16 inç MacBook Pro modeli için yeni sızıntılar var. Bahsettiğimiz bu model, yakın zamanda yenilenecek ve kullanıcıların karşısına daha iyi özelliklerle çıkacak. Yeni gelen modelin Apple’ın işlemcisini kullanıp kullanmayacağı hakkında da haberler var.

16 inç MacBook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı

İlk olarak 2019 yılının Kasım ayında karşımıza çıkan model, birçok kullanıcı tarafından sevilmişti. Güçlü özellikleri ile dikkat çeken model, birçok profesyonel tarafından sevilmişti. Şimdi ise bu modelin yenisi için haberler var. Apple ekosistemi ile ilgilli haberler yapan bir gazeteci tarafından tarih sızdırıldı. 16 inç MacBook Pro, çok yüksek ihtimalle Kasım ayında satışa sunulacak ancak Covid-19 ile alakalı gelişmelere bağlı olarak Apple, Aralık ayında da bu modeli satışa sunabilir.

Apple’ın kendi işlemcisini yakın zamanda tanıtmasının ardından akıllardaki soru, yeni modelin hangi işlemciler ile geleceği. Ortaya çıkan diğer sızıntılara göre ise Apple’ın ilk hedefi Air ve normal Pro modelleri olacak. Bu modeller Apple Silicon işlemcileri ile karşımıza çıkacak. Yani 16 inç MacBook Pro’nun Apple’ın kendi işlemcilerini kullanmayacağı kesin gibi.

Cevap bırakın