Yeni işinizi akıllı telefonunuzdan bulun

0

Bundan yıllar önce üniversiteden ilk mezun olduğum yıllarda iş aramanın çok da verimli olmayan birkaç yolu vardı. Birincisi gazete ilanları, ikincisi ise devletin resmi kurumları üzerinden yapılan başvurular. Elbette tanıdık vasıtasıyla bulunan işleri de unutmamak lazım. İlk yöntemde (ki hala kullanılıyor ama bakan var mı ya da gerçekten işe yarıyor mu bu konuda bir fikrim yok) her gün gazete alınır belirli kategorilere ayrılmış bölümlerden iş bakardık. Diğer yöntemde ise kuruma başvuruda bulunurduk ve iş bulunursa gidip başvurulurdu. Bu yöntem de o dönemlerde pek sonuç vermezdi. Ancak İnternetle birlikte durum tamamen değişti. Sadece yurtiçinde değil dünyanın her yanında işe başvurmak artık mümkün. Hatta bunun için mobil uygulamalar dahi mevcut. Bu yazımızda internet üzerinden iş bulmanızı kolaylaştıran hem yurtiçinden hem de yurtdışından çeşitli mobil uygulamaları sizler için derledik.

Kariyer.net

Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bir platform olan Kariyer.net’in oldukça kullanışlı bir mobil uygulaması da bulunuyor. Uygulama üzerinden 85 bine yakın şirketin verdiği 100 binin üzerinde ilana ulaşılabiliyor. Uygulamanın hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor. Uygulama üzerinden iş ilanlarında arama yapabiliyor, seçtiğiniz ilanlara başvuru yapabiliyorsunuz.

Android: https://itunes.apple.com/tr/app/kariyer-net/id574794931?l=tr&mt=8

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/kariyer-net/id574794931?l=tr&mt=8

kariyernet

Yenibiris.com

Yenibiris.com’un yenilenen uygulaması, iş arayan kullanıcılara gelişmiş kontroller sağlıyor. Kullanıcılar uygulama üzerinden 100 bini aşkın iş ilanına ulaşabiliyor. Detaylı aramayla bulunan iş ilanları sonradan tekrar bakmak üzere kaydedilebiliyor ve daha sonrasında başvuru yapabiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcılara iş ilanı önerilerinde de bulunuyor. Uygulamanın hem Android hem de iOs sürümü bulunuyor.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pordiva.yenibiris

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/yenibiris-com-i-%C5%9F-i-lanlar%C4%B1/id521117280?l=tr&mt=8

SecretCV

Akıllı telefonunuz üzerinden iş arayabileceğiniz bir başka uygulama ise SecretCV. Hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen uygulama, iş aramayı kolaylaştırıyor ve çeşitli arama seçenekleri sunuyor. Kişiselleştirilmiş ekranlar vasıtasıyla iş ilanı önerilerinde bulunuyor ve belirlediğiniz kriterlere göre size iş ilanlarını gösteriyor.

Android: https://play.google.com/store/search?q=secretcv&c=apps

iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/secretcv-i-%C5%9F-i-lanlar%C4%B1/id951011688?l=tr&mt=8

Glassdoor

Sıradaki uygulamamız Türkiye dahil dünyanın her tarafındaki iş ilanlarına ulaşabilmenizi sağlayan bir uygulama olan Glassdoor. Uygulama sayesinde becerilerinize en uygun iş ilanlarını bularak başvuruda bulabiliyorsunuz. Uygulamada dünyanın dört bir köşesinden yüzbinlerce iş fırsatı bulunuyor. Denemenizde büyük fayda var.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glassdoor.app

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/glassdoor-job-search/id589698942?mt=8

glassdoor

Indeed

Indeed uygulaması da dünyanın dört bir yanından iş ilanlarını görebilmenizi ve başvurabilmenizi sağlayan gelişmiş bir uygulama. Becerilerinize en uygun iş ilanlarını bulup kolayca başvuru yapabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.indeed.android.jobsearch

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/indeed-job-search/id309735670?mt=8

Cevap bırakın