Yeni iPhone’ların batarya boyutu daha mı büyük olacak?

0

Apple’ın iPhone’lar konusunda aldığı en büyük eleştiri batarya kapasitesi olabilir. Android rakipleri Apple’ı batarya konusunda çok uzun bir süre önce geçmişti. Şimdi ise Apple, iPhone 12 batarya boyutu için radikal adımlar atabilir.

iPhone 12 batarya büyüklüğü daha fazla olabilir!

Apple’ın uzun zamandır aldığı eleştirilerden birisi de iPhone kutularının içerisinden hızlı şarj adaptörünün çıkmamasıydı. Apple yıllarca eleştirildiği bu konuyu, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kutularına hızlı şarj adaptörü koyarak kapattı. Bahsettiğimiz 2 telefon modeline koyulan adaptörün gücü ise sadece 18 Watt’tı. Gelen sızıntılara göre ise iPhone 12 serisinin kutusundan çıkan adaptör gücü 20 Watt olacak. Peki bunun sebebi ne olabilir?

Ortaya çıkan sızıntının sebebi olarak, Apple’ın 30 dakika içerisinde telefonunu yüzde 50 oranında şarj etmek istemesi olabilir. Kutudan çıkan adaptörlerde yapılan değişiklik ise, iPhone batarya kapasitelerinin büyümesini işaret ediyor olabilir. Böylece büyüyen batarya boyutu, bu 20 Watt gücündeki adaptör ile geçmişteki batarya ile aynı sürede dolabilecek. iPhone 11 Pro’nun 3.046 mAh ve iPhone 11 Pro Max’in 3.969 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Bu sene içinde tanıtılacak modellerin ise bu daha büyük bir batarya boyutuna sahip olması bekleniyor.

Cevap bırakın