Yeni iPhone’larda yer alacak ekran özelliği

0

Yeni iPhone modelleri hakkında ortaya yeni tahminler çıkıyor. iPhone 12 ile kullanıcıların ulaşamadığı özellikler haliyle gelecek yeni Apple imzalı telefonlarda bekleniyor. Bunlar arasında da ekranın geliştirilmesi ve daha gelişmiş teknolojileri sunması var. Söylenene göre Apple’ın yeni iPhone modellerinde ekran altı parmak izi okuyucusu yer alacak.

iPhone modellerinde ekran altı parmak izi görmek mümkün olacak

Android telefonlar arasında pek çok markanın geliştirdiği model bulunuyor. Bu sayede kullanıcılara farklı çeşitlerde pek çok akıllı telefon sunuluyor. Apple tarafında ise çok büyük değişiklikler görmüyoruz. Apple tutkunları tarafından en çok eleştirilen konulara henüz el atmayan şirketin ilerleyen dönemdeki planları arasında, yeni iPhone modelleri için ekran altı parmak izi okuyucusu eklenebilir.

Bazılarına göre Apple, iPhone 12 için pek çok iyileştirme sundu. Bununla birlikte yeni iPhone’larda beklentiler de yükseliyor. Apple Face ID özelliğine vurgu yapmadan yıllar önce iPhone 5S ile parmak izi okuyucusunu kullanıcılarla buluşturdu.

iPhone 13 ozellikleri-00

2013 yılından bu yana hızla ivme düşüren Apple, daha güvenli olduğu gerekçesiyle yeni nesil telefonlarının tamamında parmak izi okuyucusunu kaldırıp, Face ID’ye yer vermeye başladı. Bazı kullanıcılar tarafından parmak izi okuyucusu halen seviliyor ve Apple bu noktada yeni bir teknolojiye geçebilir. Ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip pek çok Android telefon bulunuyor. Apple bunu ilerleyen dönemde getirecek deniyor olsa da teknoloji yeni değil ve beklentiler de her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bloomberg’ten Mark Gurman haberinde Apple’ın bu yeni ekran teknolojisine ek olarak katlanabilir ekranları da test ettiğini söylüyor. Zaten bir süredir Apple tarafından katlanabilir ekranlı telefonlar bekleniyor. Böylelikle resmi bir kaynaktan da doğrulanan bu hamleler, maalesef ki ilerleyen yıllarda karşımıza çıkacak gibi duruyor. Aynı zamanda Apple 2021 yılı içinde yepyeni ve farklı özellikteki cihazlarını kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.

Cevap bırakın