Yeni iPhone SE performans testinde!

0

Apple, iPhone model ailesinin en yeni üyesini geçtiğimiz günlerde tanıttı. Mevcut iPhone modellerine baktığımızda yeni nesil iPhone SE; uygun fiyatına rağmen sahip olduğu işlemcisiyle öne çıkıyor. Kısa süre önce ortaya çıkan iPhone SE 2020 AnTuTu Benchmark testi sonuçları da bizlere telefonun performansına dair önemli bilgiler verdi.

Yeni iPhone SE performans testinde boy gösterdi

Apple, iPhone SE modelinin yeni neslini A13 Bionic işlemci ile donattı. iPhone 8’in kasasının kullanıldığı telefon, şu an iOS ekosisteminin en güçlü işlemciye sahip en uygun fiyatlı modeli. Bu modelin performans testinin sonuçları da oldukça merak ediliyordu ve beklenen sonuçlar ortaya çıktı. Yeni iPhone SE performans testinde geçen yılın amiral gemisi modeli iPhone XS Max’ten daha yüksek bir puan aldı. iPhone 11 ise yeni iPhone SE’nin bir adım önünde.

Test sonuçlarına göre, 3 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip iPhone SE, 492.166 puan almayı başardı. iPhone XS Max’in puanı ise 443.337 olarak kaydedildi. iPhone 11’in AnTuTu skoru ise 517.400 olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone SE 2020‘nin 4.7 inç büyüklüğündeki LCD ekranı 1334×750 piksel çözünürlük sunuyor. Depolama tarafında ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı seçenek bulunuyor.

Telefonun arkasında 12 Megapiksel çözünürlüğünde tek kamera kullanılıyor. Önde ise 7 Megapiksellik bir kamer görev alıyor.

Kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazın kutusundan 5W şarj adaptörü çıkıyor. 13 saate kadar video oynatma imkanı sunan telefon, 40 saate kadar ses çalma ve 8 saate kadar online video izleme vaat ediyor.

Cevap bırakın