Yeni iPhone rakiplerini duman etti!

0

Apple’ın özellikle fiyatlarıyla çok konuşulan telefonları iPhone XS ve iPhone XS Max dikkat çekmeye devam ediyor. Cihazların performans testleri inanılmaz yüksek puanlarla dikkat çekiyor!

Yeni iPhone modelleri performans noktasında oldukça iddialı!

Tom’s Guide tarafından XS ve XS Max modelleri detaylı bir performans testinden geçirildi. Android tarafında da OnePlus 6 ve Galaxy Note 9 gibi ciddi rakipleri ile karşılaştırılan yeni iPhone modelleri aldığı tabiri caizse aldığı sonuçlarla görenleri büyüledi.

İşlemci konusunda rakiplerinin bir adım önünde olan Apple, bu sene kullanıcılarının karşısına bildiğiniz üzere 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen A12 Bionic işlemcisi ile birlikte çıktı.

iOS 12 işletim sistemiyle de oldukça uyum içerisinde olan yeni nesil A12 işlemcisi bildiğiniz üzere önceki yayınlanan performans testlerinde de büyük başarıya imza atmıştı.

Yapılan çoklu çekirdek testinde iPhone XS ve XS Max modelleri, iPhone X, OnePlus 6, LG G7 ThinQ, Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 Plus modelleriyle karşı karşıya getirildi.

A12 işlemcisi yapılan bu performans  testinde farkını göstererek, iki yeni iPhone modellerini listenin üst sırasına taşımayı başardı. Android kanadına bakacak olursak, çoklu çekirdek  testinde OnePlus 6 modelinin halen en hızlı Android telefon unvanını koruduğunu görmekteyiz.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Galaxy Note 9 modeli ise OnePlus 6’yı hemen arkasından takip ettiğine de şahit olmaktayız.

Cevap bırakın