Yeni iPhone modelleri önemli yeniliklerle gelebilir!

0

Apple’ın geçtiğimiz sene satışa sunduğu yeni iPhone modelleri, yüksek fiyat etiketi nedeniyle bazı tepkilerle karşı karşıya kalmıştı. Resmi olarak açıklanmamasına karşın, şirketin yıllık birim satışlarının düştüğü tahmin ediliyor. Bununla birlikte şirketin piyasa değeri de, son birkaç ay içinde ciddi değer kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden yayınlanan bir videoya göre Apple, yeni iPhone modelleri için önemli yenilikler sunacak.

Yeni iPhone modelleri ekran konusunda iddialı olacak!

XDA Developer‘dan Max Weinbach ile birlikte çalışan YouTube kanalı, son zamanlarda ortaya çıkan sızıntılar üzerine yeni bir video yayınladı. Yeni iPhone modellerinde kullanılması beklenen ‘3D taptic engine‘, kullanıcılara eşsiz bir dokunmatik ekran deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların ekrandan aldığı fiziksel geri bildirimler, daha kaliteli bir hale gelecek.

Yeni iPhone modelleriBununla birlikte Apple’ın yeni iPhone modellerinde su dayanıklılığını geliştireceğine yönelik yeni söylentiler bulunuyor. Şirketin, ekranları suyun altında kullanabilmenizi sağlayan yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı söyleniyor. Normalde suya dayanıklı telefonlarda cihazı su altında kullanmanız mümkün. Ancak ekranı kullanabilmek için, ekranın kuru olması gerekli.

Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni teknoloji, suyun içerisinde ekranı kullanabilmenize olanak sunacak. Özellikle su altı fotoğrafçılığı için önemli bir gelişme olduğunu da belirtmemiz gerekli.

 

Cevap bırakın