Yeni iPhone modelleri için şaşırtıcı gelişme!

0

Apple’ın yeni iPhone modelleri için yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Eylül ayı yaklaştıkça sızıntılar artarken, bu kez Qualcoom, Intel ve Apple‘ı ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Qualcomm ile ilişkilerini askıya alan Apple, 5G modem üretiminde yeni bir arayışa gitmiş durumda.

Yeni iPhone modelleri için sürpriz Mediatek gelişmesi!

Northland analisti Gus Richard’ın paylaştığı bilgiler sayesinde, bu konuda uzun süredir devam eden sessizlik bozuldu. Richard, Apple’ın modem konusunda Intel’i de saf dışı bırakarak, MediaTek ile çalışmayı planladığını belirtiyor.

Zaman konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Bu yıl tanıtılacak olan iPhone modelleri için donanım temini konusunda anlaşmalar tamamlandığından, MediaTek modemlerin olduğu iPhone’lar en erken 2019’da karşımıza çıkabilir.

Açıkcası, Richard’ın açıklaması oldukça çelişkili. Zira, Apple’ın her yıl ürettiği iPhone sayısı dikkate alındığında, LTE modem için tek tedarikçi olarak MediaTek’e güveneceğini düşünmüyoruz. Ayrıca, şirketin Qualcomm ve Intel gibi şirketler ile bağını tamamen kesmek için kendi modem yongaları üzerinde çalıştığı biliniyor.

Cevap bırakın