Yeni iPhone modelleri çok daha akıllı olacak!

0

iPhone XS ve iPhone XS Max’in ardınan bir sonraki iPhone nesli için şimdiden hazırlıklar başladı. iPhone XI veya iPhone 11 adıyla çıkması beklenen yeni modeller, akıllı asistan Siri noktasında çok daha akıllı olacaklar.

İnternetsiz Siri kullanmak çok yakında mümkün olacak!

Apple tarafından yapılan patent başvurusunda ortaya çıkan detaylara göre teknoloji devi, başarılı sanal asistanı olan Siri için çok konuşulacak bir özellik üzerinde çalıştığı gün yüzüne çıkartıldı. Patentte yer alan bilgilere bakacak olursak Apple,  “Çevrimdışı Kişisel Asistan”  başlığı adı altında Siri‘nin internetsiz olarak kullanılması için sıkı bir çalışma yürütüyor.

Patentin başlığından da anlayabildiğiniz gibi Apple, Siri’nin internete bağlı olmadan bazı önemli komutları yerine getirmesine imkan tanıyacak.

Çevrimdışı kişisel asistan için Perşembe günü yayınlanan rapora göre, Apple kişisel sanal asistanının çalışma prensiplerini de baştan aşağıya değiştirecek. Daha önceden kişisel asistan, kullanıcılardan gelen bilgileri doğrudan Apple‘ın sunucularına aktarıyordu. Sonrasında ise sunuculardaki bilgileri kullanıcılara aktaran sanal asistan ne yazık ki internet olmadan işlem yapamıyordu.

Sonraki aşamalarda ise internet bağlantınız olmasa bile, Apple‘ın sanal asistanı bu komutları yerine getirerek kullanıcılara kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Şimdilik yeni özelliğin ne zaman ve hangi modeller için kullanıma sunulacağı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak,Apple‘a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, söz konusu bu özelliğin ilerleyen aylarda resmi olarak gün yüzüne çıkartılması bekleniyor.

Cevap bırakın