Yeni iPhone modelleri çentiğe son verebilir!

0

iPhone X modeliyle birlikte çentikli ekran trendini başlatan Apple, görünüşe göre başlattığı trende kendi elleriyle son verecek. Apple’a yakın güvenilir kaynaklara göre, gelecek yıl tanıtılacak yeni iPhone modelleri tasarım anlayışında önemli değişikliklere gidebilir.

Yeni iPhone modellerinde önemli tasarım değişiklikleri olacak!

Yeni iPhone modellerinde ekran boyutlarının 5,8 inç, 6,06 inç ve 6,4 inç olarak kullanılması bekleniyor. Ancak esnek OLED ekranlarla birlikte dış tasarımda önemli bazı değişikliklerin olması bekleniyor. Yabancı güvenilir kaynaklara göre bu değişikliklerden birisi de, çentiksiz ve çerçevesiz ekran olabilir. Ekranla birlikte kamera kısmında da bazı tasarımsal değişikliklere gidilmesi bekleniyor.

yeni iPhone

Gelen söylentiler şimdilik kesinlik belirtmese de, Apple’ın çentiksiz ekrana yönelik aldığı patentler iddiaları güçlendirebilir. Bu patentlerden birisi ekranda delik barındırırken, diğeri ise sensörlerin pikseller arasından geçmesine izin verecek bir teknoloji içeriyor.

Bununla birlikte gelecek yıl tanıtılması beklenen iPhone modellerinde önemli donanımsal değişikliklerin olması da bekleniyor. Son zamanlarda özellikle güvenlik alanında önemli yatırımlar yapan şirket, iddialara göre Face ID teknolojisini ileriye götürmek için çabalıyor.

 

 

 

Cevap bırakın