Yeni iPhone’ların kutu içeriği nihayet değişiyor!

0

Yeni iPhone modellerinde kullanıcıların en çok eleştirdiği konuların başında hızlı şarj kısıtlaması geliyor. Yeni iPhone modelleri hızlı şarj desteğine sahip olmasına rağmen halen kutudan standart 5W’lık şarj cihazı çıkıyor. Apple Store’a giderek gerekli şarj cihazını ve kabloyu satın almak istediğinizde ise yüzlerce lira ödüyorsunuz.

Yeni iPhone kutusundan hızlı şarj aleti çıkabilir!

Yıllardır orta segment akıllı telefonların büyük bir kısmının kutusundan hızlı şarj cihazının çıkıyor olması, iPhone gibi amiral gemisi bir telefonun eksikliğinin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Hızlı şarj aletinin kutuya dahil edilmesi konusunda uzun süredir beklenilen müjdeli haber nihayet geldi.Yeni iPhone kutusundan hızlı şarj aleti çıkabilir!

Kesin olmamakla ortaya çıkan yeni raporlarda 2019 iPhone modellerinde Lightning portunun korunacağı, ancak 18 W hızlı şarj aletinin kutuda yer alacağı belirtiliyor. Bu kapsamda kutudan çıkan kablo USB-C > Lightning olarak değiştirilecek.

Böylece yeni Macbook Pro’ları satın alan kullanıcıların, iPhone’larını bilgisayarlarına bağlamak için ayrı bir kablo satın almasına da gerek kalmayacak. 18 W’lık hızlı şarj adaptörü kullanıldığında iPhone X’i 1 saat içerisinde yaklaşık yüzde 79 şarj edebiliyorsunuz.

Cevap bırakın