Yeni iPhone hakkında devrimsel iddia!

0

Apple’ın Eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı yeni iPhone modeli hakkında, devrimsel bir iddia ortaya atıldı. Eğer, bu iddia gerçekleşirse, Apple’ın akıllı telefon tarihinde bir ilke imza atabilir.

Apple, kulaklık jakından sonra Lightning portunu da kaldırabilir!

Geçtiğimiz yıllarda, 3.5 mm kulaklık portunu kullanmayı bırakan ve bu adım sonrasında, çok sayıda telefon üreticisine de ilham kaynağı olan Apple, yeni iPhone modelinde de, Lightning portunu tarihe gömebilir. İkinci bir iddia ise, iPhone modellerinde USB Type-C portuna geçiş yapılabileceği yönünde.

iPhone X inceleme

Apple’ın özellikle hızlı şarj noktasında yaşadığı sorunlar nedeniyle, MacBook modellerinde hem şarj hem de veri aktarımı noktasında daha gelişmiş olan Type-C portuna geçtiğini hatırlıyoruz. Benzer bir hamlenin iPhone modeli için de yapılması gündemde.

Eylül ayında, yeni iPhone modellerini tanıtması beklenen Apple’ın, bu lansman kapsamında, hem USB Type-C portuna sahip olan bir iPhone modelini, hem de üzerinde hiç bir fiziksel port olmayan bir iPhone modelini tanıtabileceği iddia ediliyor.

Yeni iPhone ile amamen kablosuz şarj dönemi başlıyor mu?

İlk iddia olan Type-C portlu iPhone modeli, ihtimal olarak daha yüksek gibi görünse de, fiziksel portsuz bir iPhone modeli, adından çok daha söz ettirecektir. Böyle bir iPhone modeli, sadece kablosuz şarj desteği ile ne kadar kullanışlı olur veya tercih edilir sorusu da akıllara gelmiyor değil!

Apple’ın Eylül ayındaki lansmanı hakkında beklentiler çok yüksek. Bakalım Apple, bu lansman ile neler tanıtacak? Bekleyip görelim.

Cevap bırakın