Yeni iPad modelleri ortaya çıktı

0

Daha önce üç modeli Avrasya Ekonomi Komisyonu’nda Apple iPad ailesinin iki modeli daha aynı yerde görüntülendi. Yeni iPad modelleri ile ilgili ilk dosya kendini gösterdi. Tüm modellerle birlikte ortada beş iPad modeli bulunuyor. Tabii bunların hepsi satışa çıkacak anlamı taşımıyor.

Yeni iPad modelleri kendini gösterdi

A2200 ve A2232 model numarasıyla ortaya çıkan tablet modelleri Apple’ın iPad için planlarını gözler önüne seriyor. Şimdilik yalnızca model numarası ortaya çıkan modellerde iPadOS 13 işletim sisteminin kullanıldığı da raporda görülüyor. Ancak, daha fazla bilgi ne yazıkki mevcut değil.

Son durumda üç iPad ailesinden söz etmek mümkün. Bunlar; bir adet A2000 serisi iPad (A2068), iki adet A2100 serisi iPad (A2197 ve A2198) ve dört adet A2200 versiyonları (A2200, A2228, A2230 ve A2232) olarak sıralanıyor. Tabii başta da dediğimiz gibi bu üç farklı iPad modelinin tanıtılacağına işaret değil.

Yakın zamanda iPad mini ve iPad Air modellerini tanıtan Apple, şimdi de mevcut 9.7 inçlik iPad modelini elden geçirebilir.

Apple son zamanlarda iPad modelleri için önemli atılımlar yapıyor. Yeni iPad Air ve iPad mini modellerinin yanında yeni işletim sistemi iPadOS’u devreye alması bu atılımların en somut göstergesi.

Apple’ın yeni işletim sistemini güçlü donanımlarla desteklemesi daha fazla alıcıyı kendine çekmesini sağlayabilir.

Cevap bırakın