Yeni nesil iPad modeller, ikili ve üçlü arka kamera kurulumu ile gelebilir

0

2019 yılının Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone XI‘in teknoloji basını ile buluşmasına sayılı günler kaldı. Yeni nesil iPhone modellerinin kamera performansında büyük bir artış bekleniyor. Bu beklenti, yeni iPad modelleri için de geçerli olmaya başladı. Buradan hareketle bir sonraki iPad cihazları adına neler söyleniyor?

yeni ipad modelleri

Yeni iPad modelleri kamera konusunda daha iyi olacak

Apple’ın hamlelerini büyük ölçüde doğru tahmin eden ve bu yüzden tanınan Macotakara isimli blog, bu sefer Apple’ın tablet ürünlerini ele aldı. İlgili internet sitesinin verdiği bilgilere göre yeni nesil iPad modellerinin kameraları, detaylı bir şekilde elden geçirilecek.

Giriş seviyesindeki iPad’in bu sene satışa sunulacağı konuşulurken iPad Pro’nun ise önümüzdeki yılın ilkbahar veya yaz sezonunda ortaya çıkması ihtimaller arasında yer alıyor. Buna ek olarak Macotakara platformunun iddiasına göre giriş seviyesindeki iPad, arka tarafında iki adet kamera bulunduracak.

iPad Pro

Buna zıt olarak, iPad’in daha üst bir versiyonu olan iPad Pro’nun arka tarafında üçlü kamera kurulumu olması bekleniyor. Bu üçlü kamera kurulumu, iPhone XI hakkında hazırlanan raporlarda yer alan ve tanıtılacağına ihtimal verilen önemli bir mesele olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunlarda ve uygulamalarda bulunan artırılmış gerçeklik konusunda en iyi olmak isteyen Apple’ın üç adet kamera kullanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bu bağlamda Apple; kamera tarafından görüntülenen cisimlerin, sanal ve dijital sistemlerden gelen içeriklerle zenginleştirilmesi fikrine odaklanmış bir şekilde çalışıyor.

Şu an piyasada satılan iPad Pro, 12 megapiksel bir kameraya sahip ve artırılmış gerçeklik öğelerini destekliyor. Büyük bir tablette ikili ve üçlü kamera kurulumunun yer alması, tablet kullanımını değiştirecek gibi gözüküyor. Peki, giriş seviyesindeki yeni nesil tabletin ekranı nasıl olacak?

yeni ipad

2019 model iPad’in 10.2 inçlik bir ekranla üretileceği daha önce konuşulmuştu. Apple cephesi, bu mevzudaki sessizliğini henüz tam olarak bozmuş değil. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi gelecek. 2020 yılının en az bir dönemi, tabletlerle meşgul olacak.

 

Cevap bırakın