Yeni iOS güncellemesi ile neler değişecek?

0

Apple akıllı telefonlarını devamlı olarak güncelliyor. iPhone’lara gelen yeni güncellemeler ile beraber telefonlarımız daha da etkili özelliklere kavuşabiliyorlar. Yakın zamanda karşımıza çıkacak olan iOS 13.5 ile beraber Apple, son zamanlarda Face ID’ye sahip iPhone kullanıcılarının büyük bir derdini bitirecek. Peki iOS 13.5 ile karşımıza hangi yenilikler gelecek?

Apple büyük bir derdi bitirecek

Apple’ın yeni iOS sürümü ile beraber neleri değiştireceği hakkında şimdiden bilgiler gelmeye başladı. Yayınlanan yeni iOS 13.5 Beta sürümleri ile beraber, kullanıcıların Face ID ile olan büyük bir derdi bitirilecek. Corona virüsten dolayı tüm dünyadaki insanlar maske takarak hayatlarına devam ederken, iPhone kullanıcıları maske taktıklarında bir sorun ile karşılaşıyorlardı. Face ID teknolojisine sahip iPhone’lar, maske takılı bir kişinin kim oldugunu ayırt edemiyor ve kullanıcıyı ayırt edebilmek için şifre ekranına göndermeden önce bekletiyordu. Bu bekleme, devamlı olarak maske takan insanları yoruyordu.

iOS 13.5 ile beraber bu bekleme bitecek. Face ID’ye sahip iPhone’lar, yüzünüzde maske olduğunu anladığında sizi direkt olarak kilit ekranına gönderecek. Bu da bizim beklememizi bitirecek. Gelen güncelleme ile beraber, Google ile olan anlaşma da devreye girecek. Bu kapsamda, telefonunuz sizin izninizle kimler ile yakınlaştığınızı Bluetooth teknolojisi sayesinde bilecek. Bu bilgi sayesinde siz Corona virüse yakalanırsanız, yakınlaştığınız kişilere haber verilecek. Aynı şekilde sizin yakınlaştığınız kişi Corona virüs olursa size haber verilecek ve erkenden önlem alabileceksiniz.

 

Cevap bırakın