Yeni Huawei için tarih belli oldu!

0

Son yılların en çok dikkat çeken telefon üreticilerinden biri olan Huawei yeni cihazlarından Nova 4 için tanıtım tarihini belirlemiş gibi görünüyor.

Ekrana gömülü ön kamera ile gelmesi beklenen telefon, hem donanımı hem de tasarımı ile dikkat çekiyor. Çentik furyasının yerini alacak bu yeni tasarım değişikliği beraberinde neler getirecek?

Huawei Nova 4 ekrana gömülü kamera ile geliyor!

Bir süredir gündemimizde yer alan, çeşitli sızıntılarla karşımıza çıkan Huawei Nova 4 tanıtım tarihi resmi olarak açıklandı.

Nova 3 modelinin devamı olan Nova 4 ile çentikli ekrandan vazgeçen marka, uzun zamandır merakla beklenen ekrana gömülü kamera ile gelecek. Böylece ekran kasa oranını ciddi derecede arttıracak olan Huawei, kamera deliğini ekranın sol üst tarafına konumlandıracak.

7 nm üretim sürecine sahip Kirin 980 işlemciden gücünü alacağı iddia edilen model, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimine sahip olacak. Ekrandan parmak izi okuma sensörüne de ev sahipliği yapması beklenen Nova 4, Android Pie üzerinde EMUI 9.0 arayüzü ile çalışacak.

Oldukça iddialı özelliklerle geleceği söylenen Huawei Nova 4 modelinin resmi tanıtım tarihi ise Weibo üzerinden paylaşılan görsellerle 17 Aralık tarihi işaret edildi. Telefonun fiyat ve hangi pazarlarda satışa çıkacağı bilgisi ise şu an için mevcut değil.

Cevap bırakın