Huawei, Linux dizüstü bilgisayar satışına başlıyor

0

4 Eylül 2019 tarihinde Honor MagicBook Pro için bir lansman düzenleyen Huawei, MateBook marka dizüstü bilgisayarları adına bir duyuru yaptı. Yeni nesil Matebook bilgisayarlar, şirketin yaptığı duyuruya göre, Deepin Linux sistemini kullanacaklar.

Huawei dizüstü bilgisayarlar

Yeni Huawei dizüstü bilgisayarlar Linux ile güçlenecek

Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Deepin, Huawei’nin işletim sistemini gereksinimlerine göre değişiklikler yapmasına izin verecek. Bunun dışında satışa sunulacak olan modelleri de açıklayan Doğu Asya merkezli firmanın cihaz listesi şu şekilde: Matebook X Pro, MateBook 13 ve MateBook 14.

Huawei dizüstü bilgisayarlar

Söz konusu taşınabilir bilgisayarların, Windows 10 sürümleriyle karşılaştırıldığında, daha düşük maliyetli olması bekleniyor. Bu konuda herhangi bir resmi açıklama mevcut değil. Müşterilerini düşünerek daha ucuz ve aynı kalitede cihazlar üretmek isteyen Huawei, yakında HarmonyOS / Hongmeng OS için de harekete geçecek.

Huawei dizüstü bilgisayarlar

Akıllı telefonları aracılığıyla başarısını bütün ülkelere ispatlamış olan Huawei, bu stratejisinden oldukça umutlu. Firmanın CEO’su Ren Zhengfei, ilk etapta, kullanıcıların Windows 10’dan Linux’a geçmelerini istiyor. Zira Huawei için asıl mesele, müşterilerin henüz gelişim aşamasında olan ve Linux’a benzeyen HarmonyOS / Hongmeng OS sistemlerine alışabilmesi. Zhengfei, ticari başarının altın ve olmazsa olmaz bir kural olduğunu söyledi.

Şu aşamada henüz başka bir resmi açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde, Huawei cephesinden fiyat konusunda bir açıklama bekleniyor? Son olarak, Deepin altyapılı Huawei dizüstü bilgisayarlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın