Yeni evlenen çiftlere ne hediye alınır?

0

Yazın gelmesi ve havaların geç de olsa ısınmaya başlamasıyla birlikte düğün sezonu da açıldı. Sosyal medya platformlarında duvarlarımız arkadaşlarımızın haftasonu katıldıkları düğünlerin fotoğraflarıyla doldu taştı. Yakın zamanda sizin de arkadaşınız dünyaevine girmeye hazırlanıyorsa ona hangi ev hediyesini alacağınıza karar vermeniz konusunda size yardımcı olabiliriz…

Evlilik ne kadar tatlı bir telaş olsa da hazırlıkları da bir o kadar zordur. Organizasyonun planlanması, gelinlik ya da damatlığın seçilmesi, provaları, ev bulma telaşı, evi bulduktan sonra içini döşeme telaşı, nikah şekeri, balayı derken bu işlerin sonu hiç gelmeyecekmiş gibi hissedersiniz. Düğünden sonra da bir kuş gibi hafiflemiş olursunuz. Yakın zamanda çevrenizde evlenecek arkadaşlarınız olabilir ve onlara ev hediyesi olarak ne alacağınıza henüz karar vermemiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yeni evli çifte eksiklerinin ne olduğunu, neye ihtiyaçları olduğunu sorarak hareket etmekte fayda var. Eğer ‘yok canım hiç zahmet etme’ gibi bir cevap aldıysanız size birkaç fikir verelim.

Lezzetli sofralar için…
Yeni evli çifte alınabilecek en faydalı hediyelerin başında mutfakta kullanabileceği aletler geliyor. Çeşit olarak çok fazla seçeneğin olduğu mutfak için hediye seçmeniz konusunda alternatifler çok daha fazla. Çatal bıçak takımından tutun farklı amaçlara göre seçilmiş bardak setlerine, tencere ya da tavadan tutun saklama kaplarına kadar geniş bir yelpazeden bahsedebiliriz. Bunların haricinde elektrikli mutfak gereçleri de oldukça kullanışlı bir hediye olabilir. Örneğin mikrodalga fırın ile arkadaşlarınızın önemli bir eksiğini kapatabilirsiniz. Hotpoint’in piyasaya yeni çıkardığı, 34 litrelik geniş iç hacme ve dokunmatik LCD ekrana sahip buharlı mikrodalga fırını, sağlıklı ve birbirinden lezzetli yemekler hazırlama imkanı sunuyor. Buharlı pişirme, balık buğulama, tavuk buğulama ve sebze buğulama gibi farklı otomatik programları sayesinde yiyecekleri tam kıvamında pişiren Hotpoint mikrodalga fırın ile yeni evli arkadaşlarınızın sofralarının lezzetli, sağlıklı, hafif yiyeceklerle donatılmasına vesile olabilirsiniz.

Çay mı yapsak kahve mi?
Mutfak için tercih edebileceğiniz bir diğer hediye seçeneği de çay makinesi olabilir. Arçelik’in K3284 Gurme modelindeki çay makinesi özel demleme tekniği ve sahip olduğu teknolojisiyle eşsiz bir çay keyfi yaşatıyor. Çay makinesi zamanlama fonksiyonu ile çayınızı istediğiniz saatte hazırlıyor. Farklı modlarıyla, birçok çay türünü kendi ideal sıcaklıklarında demleyebilen bu ürün, hafif, normal ve sert olmak üzere kişiye özel lezzet seçimi sunuyor. Arçelik Gurme çay makinesi, özel su transfer sistemiyle otomatik demleme ve özel filtre sistemiyle de daha berrak çay demleme özelliğine sahip. Çayın alternatifi olarak kahve makinesi hediye etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu kategoride oldukça fazla çeşidin olduğunu belirtelim. Siz, çeşidin bol olması için Bosch’un VeroAroma 300 modelini seçebilirsiniz. Beş farklı ölçüde ayarlanabilen içecek seçenekleri sunan Bosch VeroAroma 300, kişiselleştirilebilir 3 kademeli kahve ısı ayarına sahip. 15 cm yüksekliğe kadar ayarlanabilir, en uzun latte macchiato bardaklarına bile kolayca kahve hazırlayan Bosch VeroAroma 300, sütlü kahveler için esnek çözümler sunuyor. Süt girişi ile sütün kutudan, bir şişeden ya da kendi termosundan kullanılabilmesine imkan veriyor. Kahve makinesi, yüksek kalitede seramik öğütücüsüyle taze öğüttüğü kahveyi yalnızca 45 saniyede hazırlayabiliyor.

Pratik ev temizliği
Ev temizliğinde elektrikli süpürgeler önemli bir yer tutuyor. Siz de yeni evli arkadaşlarınıza bir elektrik süpürgesi hediye ederek temizlik işlerini daha pratik hale getirebilirsiniz. Arzum’un Olimpia Energy modeli, multi cyclone teknolojisi sayesinde tozları yüzde 99,99 oranında hapsederek uzun ömürlü temizlik performansı sunuyor. Arzum Olimpia Energy, ultimate speed turbo fırçası sayesinde tüm yüzeyleri derinlemesine temizliyor. Büyük tekerlekleri ile rahat manevra imkanı sağlayan Arzum Olimpia Energy, pratik kullanım, yüksek toz toplama performans ve AAAsınıfı enerji kullanımı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Cevap bırakın