Yeni erişim, bağlantı ve farkındalık özellikleri ile watchOS 8 tanıtıldı

0

Yeni watchOS 8, sonbahar aylarında Apple Watch kullanıcıları tarafından ücretsiz şekilde indirilebilecek…

Apple, her yıl yaz aylarında düzenlediği WWDC – Geliştiriciler Konferansı’nın merakla beklenen duyurularını gerçekleştirdi. Bu kapsamda iOS 15, macOS Monterey ve iPad OS 15’in yanı sıra bir sonraki Apple Watch işletim sistemi watchOS 8 tanıtıldı. Geliştirilme süreci bir süre devam edecek olan watchOS 8, sonbahar aylarında Apple Watch kullanıcıları tarafından ücretsiz şekilde indirilebilecek.

Yeniden tasarlanan yeni antrenman türleri kullanıcıların zinde ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmayı hedeflerken zihinsel sağlıklarını da destekliyor.

Yeni Portreler saat kadranı ve Mesajlar ve Fotoğraf uygulamalarındaki iyileştirmeler ise kullanıcıların sevdikleriyle bağlantıda kalmalarını daha da kolaylaştırıyor.

Wallet ve Ev uygulamalarındaki güncellemeler Apple Watch’u araç içinde ve kullanıcıların yaşadığı, çalıştığı ve ziyaret ettiği yerlerde kolay erişim için giderek daha yararlı hale getiriyor.

İlk kez 2020’deki WWDC’de duyurulan Ultra Geniş Bant desteği şimdi Apple Watch Series 6’da dijital araba anahtarlarına da geliyor. Apple Watch kullanıcıları araçlarının kilidini uzaktan açabiliyor ve araçlarını sürücü koltuğundan çalıştırabiliyor.

Yeni antrenman türleri

watchOS 8 ile hem fiziksel zindelik hem bilinçli hareket için yararlı olan iki popüler antrenman türü geliyor: Tai Chi ve Pilates. Bu yeni antrenman türleri, kullanıcılara doğru ölçümler sağlamak için özel oluşturulmuş güçlü ve onaylı kalp atış hızı ve hareket algoritmalarıyla destekleniyor.

Cevap bırakın