Yeni ekran tasarımı ile Google Pixel 3 XL göründü

0

Google’ın Ekim ayında tanıtılması beklenen akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen bir görsel ortaya çıktı. İşte detaylar…

Ekim ayında tanıtılacağı rivayet edilen (henüz doğrulanmış değil) Android işletim sistemine sahip iddialı akıllı telefon modeli Google Pixel 3 XL, son dönemin öne çıkan gündem konularından ve bu kez de teknoloji basınına sızdırılan yeni bir görüntüyle tasarımına dair önemli ipuçları verdi.

Her ne kadar doğruluğu kesin olmasa da model fotoğrafının beklentilerle örtüşen bir ekran yapısı sunduğunu belirtmek mümkün. Kısa süre önce görüntüde yer alan tasarım argümanının Google Pixel 3 XL’de kullanılmayacağı yönünde bazı iddialar kamuoyunda yer bulmuştu; ancak Kanada’da çekildiği belirtilen fotoğraf, Google Pixel 3 XL’in çentikli ekran tasarımıyla geleceğini gösteriyor.

Son dönemde birçok akıllı telefon modelinin çentikli ekran tasarımıyla geldiği düşünüldüğünde yeni Google telefonunun bu tasarım anlayışıyla örtüşen bir yapıyla gelmesi sürpriz olmayacak.

Bu arada yeni bir bilgi olarak Google’ın ‘yüz eşleme’ adlı özelliğinin de Pixel 3 XL’in kamera sistemiyle entegre halde sunulacağı yönünde de bazı iddialar var. Ek olarak akıllı telefonun Android 9 Pie önyüklü olarak gelmesi kesin olaran telefonun 6.2 inçlik ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Öte yandan genel itibarıyla yazılım tarafındaki (kamera, ekran, vb) birçok beklentiye yanıt vermesi bekleniyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın