Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımYeni Dell XPS 15 çok yakında sahnede

  Yeni Dell XPS 15 çok yakında sahnede

  ABD menşeili teknoloji şirketi Dell’in XPS 15 model kodlu ultrabook modelini Ekim ayında tanıtması bekleniyor. Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre XPS 15, Dell XPS 13’ten tasarım açısından çok büyük bir fark ortaya koymayacak. 15 inçlik ekranının çerçevesinin daha ince olacağı, ekranının çözünürlük değerinin ise 4K olacağı belirtilen modelin, dokunmatik ekran özelliğini de kullanıcılarına sunacağı daha önce açığa çıkmıştı.

  Dell’in kısa süre içinde tanıtacağı ultrabook modelinde iddialı donanım özellikleri bekleniyor. 15 inç versiyonda NVIDIA GTX 960M grafik kartına yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu grafik çözümü şu anda piyasadaki en iyi donanım yapı taşları arasında. Üründeki 4K ekranın beraberinde getireceği diğer özellikler henüz net olarak bilinmiyor. Buna karşın Intel’in en son işlemci çözümleri ile kablosuz bağlantı, batarya süresi, mobilite form faktörlerinde en ileri seviye opsiyonların modelde kullanılması beklentiler arasında.

  dell-xps-15

  Dell’in XPS hattına eklenecek 15 inçlik güçlü ultrabook modelinin fiyat etiketinin ise nasıl bir tablo ortaya koyacağı hakkında şimdilik pek fazla bilgi yok. Ancak ürünün fiyat/performans canavarı olmasının önünde bazı engeller olacağı kesin. Bir miktar pahalı bir ultrabook modeli ile karşılaşılabilir.

  Daha ekonomik bir model de gelecek

  Öte yandan Dell’in Ekim ayında XPS 15 ile birlikte daha küçük ekran boyutu, NVIDIA GTX 960M ‘in daha düşük bir sınıfında yer alan NVIDIA GT750 grafiklere sahip bir diğer modeli de tanıtması bekleniyor. İlgili ultrabook’un fiyatının daha rekabetçi olacak şekilde kurgulandığı belirtiliyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN