Yeni bir BlackBerry modeli daha yolda

0

BlackBerry BBD100 model kodu, sonraki BlackBerry marka akıllı telefona dair ilk net işaret. Modelin tam ismi ne olacak? Tanıtımına ne kadar süre var ve şimdilik ortaya çıkmış ilk teknik detayları neler? İşte yanıtlar…

TCL, BlackBerry için akıllı telefon geliştirilen şirket olarak biliniyor ve sürpriz bir şekilde Kanada merkezli şirketin sonraki modeline dair ipuçlarını kamuoyuyla paylaşıyor. Aktarılan detaylara göre yakında tanıtılması beklenen BlackBerry marka akıllı telefon, 1080p ekran ve Qualcomm işlemcilere sahip olacak…

16:9 ekran en-boy oranına sahip olacağı kaydedilen modelin fiziksel klavyeye sahip olabileceğini belirtelim, çünkü bu noktada kesin açıklamalar gelmiş değil.

İşlemci tarafında Qualcomm’un Snapdragon 625’i ile birlikte gelecek. Öte yandan bu bilginin model numarası ile işlemcilerin eşleştirilmesi ile ortaya çıktığını belirtelim, özetle kesinlik ifade etmiyor. Dolayısıyla söz konusu BlackBerry modeli, daha yeni bir çipset olan Snapdragon 626’yla da gelebilir.

BlackBerry BBD100’e dair şimdilik bilgiler bu şekilde. Özetle hala çok sayıda soru işareti mevcut. Diğer yandan çeşitli kaynaklar tarafından önümüzdeki haftalarda daha fazla detayın ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

Media Trend olarak teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın