Yeni Apple Watch özellikleri sağlık, fitness ve yaratıcılığı destekliyor

0

Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iki yeni iPad modeli ve iPhone, iPad ve Apple TV’deki sağlık/zindelik özelliklerine önemli geliştirmeler getiren Apple Watch için geliştirilmiş ilk fitness deneyimi duyuruldu.

Apple Watch Series 6, kullanıcının kanındaki oksijen doygunluğunu ölçen yeni özelliğiyle önceki Apple Watch modellerinin sağlıkla ilgili kabiliyetlerini genişletiyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar genel fitness ve sağlık durumlarını daha iyi anlayabiliyor.

Yeni ve enerji bakımından daha etkili barometrik altimetre, GPS ve yakındaki Wi-Fi ağlarını kullanan yeni nesil hep açık altimetre, gün boyunca gerçek zamanlı yükseklik ölçümleri sağlıyor. Bu özellik, deniz seviyesinin üstünde 30 cm yukarı ve aşağı doğru gerçekleşen küçük yükseklik değişikliklerinin algılanmasını sağlıyor ve yeni saat kadranı komplikasyonu veya antrenman ölçümü olarak gösterilebiliyor.

Family Setup
İlk kez olarak, Apple Watch, bir ebeveynin iPhone’u aracılığıyla kurulabilecek. Bu sayede çocuklar telefon görüşmeleri ve Mesajlar’la aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek, kişiselleştirilmiş Aktivite hedefleriyle motivasyonlarını koruyabilecek ve özel Memoji’lerle yaratıcılıklarını ifade edebilecekler. Ebeveynler, çocukların Apple Watch’un iletişim özelliklerini güvenli bir şekilde kullanabilmesi için tüm kişileri onaylayabilecek.

Apple Fitness+
Apple Fitness+, Apple Watch’un elde ettiği ölçümleri akıllı bir şekilde birleştirerek doğrudan kullanıcıların iPhone, iPad veya Apple TV ekranında görselleştiriyor ve türünün ilk kişiselleştirilmiş antrenman deneyimini sunuyor. Bu aygıtlardan herhangi birinde bir antrenman seçilip başlatıldığında, doğru antrenman türü Apple Watch’ta otomatik olarak başlıyor. Antrenman boyunca ekranda gördüğünüz Apple Watch’tan alınan ölçümler, harekete geçip canlanarak motive olmanızı sağlıyor.

Cevap bırakın