Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiYeni Apple TV ve iPad mini 4 hakkında her şey

  Yeni Apple TV ve iPad mini 4 hakkında her şey

  apple-tvApple, ABD’nin San Fransisko şehrinde düzenlediği etkinlikte yeni ürün ve hizmetleri hakkında bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Tanıtılan ürünler arasında Apple TV ve iPad mini 4 de vardı.

  Apple TV, Mac bilgisayar, iOS cihazlar ve iTunes Store entegrasyonu ile dizi, müzik gibi eğlence/multimedya odaklı içerikleri TV’de gösterebilme özelliğine sahip bir cihaz. Daha önceki serilerinden farklı olarak tanıtılan yeni Apple TV ile kullanıcı deneyimi yeni boyutlar kazanıyor. Örneğin Apple TV ile oyun oynanabiliyor. Bunun için geliştirilen yeni uzaktan kumanda, adeta Nintendo Wii ya da PlayStation Move gibi kullanılıyor, dolayısıyla oyun için yeni bir arena kullanıma sunulmuş oluyor.

  apple-tv

  Apple TV‘de oyun oynayabilme odaklı özelliklerin dışında sesli asistan Siri özelliği sayesinde örneğin’ bana eğlenceli dizileri göster’ denildiğinde size seçenekler sunuluyor. Siri’den film arama, uygulama açma, oynat, duraklat gibi işlevleri yerine getirmesi de istenebiliyor. Apple TV’ye özel uygulama geliştirmenin önünü açan tvOS, iTunes Store kullanımında geliştirmeler de diğer öne çıkanlar arasında. (bluesky-education.com)

  Apple TV; 64 bit mimarili A8 işlemci, Bluetooth 4.0, 802.11ac Wi-Fi standardı, Ethernet ve HDMI portu özelliklerine de sahip. Kasım ayında satışlarına başlanıyor ve açıklanan ilk fiyatları 32 GB için 149 dolar ve 64 GB için 199 dolar şeklinde.

  ipad-mini-4

  Apple’ın tablet tarafında büyük ekranlı iPad Pro’su büyük sükse yaratırken sessiz sedasız tanıtılan bir diğer cihaz da iPad mini 4 oldu. ‘mini’ serisi iPad’lerin en yeni modelinde 7.9 inç IPS ekranda 1536 x 2048 piksel çözünürlük, A8 işlemci, geliştirilen grafik ve işlemci performansları ile 8 MP ana kamera öne çıkan özellikler. 1.2 MP ön kamera, çift mikrofon, 6.1 mm kalınlık, 295 gram ağırlık diğer detaylar arasında. Öncülü iPad mini 3 gibi 3 farklı renkle gelen cihazda açıklanan Türkiye fiyatları ise şöyle;

  16 GB Wi-Fi iPad mini 4: 1349 TL

  64 GB Wi-Fi iPad mini 4: 1649 TL

  128 GB Wi-Fi iPad Mini 4: 1949 TL

  16 GB Wi-Fi+Hücresel iPad mini 4: 1749TL

  64 GB Wi-Fi+Hücresel iPad mini 4: 2049TL

  128 GB Wi-Fi+Hücresel iPad mini 4: 2349TL

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN