Yeni Apple MacBook Air duyuruldu

0

Apple, MacBook Air’i daha hızlı performans, yeni Magic Keyboard, iki kat daha büyük depolama kapasitesi ve 7999 TL’den başlayan daha düşük fiyatlarla güncellediğini duyurdu.

Yeni MacBook Air, iki kata kadar daha hızlı CPU performansı ve yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performansı sağlıyor. 256 GB’tan başlayan depolama kapasitesi seçenekleriyle sunulan MacBook Air, kullanıcılara daha da fazla film, fotoğraf ve dosya saklama olanağı veriyor. Canlı görüntüler ve net metinler sunan 13 inç Retina ekranı, kolay giriş ve internet üzerinden güvenli alışveriş için Touch ID, büyük trackpad, tüm gün süren pil ömrü ve macOS Catalina’nın gücüyle bugüne kadarki en iyi MacBook Air olarak tanımlanıyor.

“Öğrenciler ve ilk bilgisayarını satın alan tüketicilerden bilgisayarlarını yenilemek isteyen müşterilere kadar herkes Mac modellerini seviyor ve özellikle MacBook Air’e bayılıyor. Bugün MacBook Air’i, iki kat daha hızlı performans, yeni Magic Keyboard, iki kat daha büyük depolama kapasitesi, 7999 TL’den başlayan daha düşük bir fiyatla güncelliyoruz. Eğitime özel olarak da 7519,05 TL fiyatla sunuyoruz.” diyen Apple Mac ve iPad Ürün Pazarlama Direktörü Tom Boger, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etkileyici, ince ve hafif tasarımı, parlak Retina ekranı, tüm gün süren pil ömrü ve macOS’in kullanım kolaylığı ve gücüyle MacBook Air dünyanın tüketicilere yönelik en iyi dizüstü bilgisayarı.”

Daha Hızlı Günlük Performans

İlk kez dört çekirdekli işlemcilere sahip olan MacBook Air şimdi fotoğrafları organize etme, sunum hazırlama ve video düzenleme gibi günlük işlerde daha da yüksek hız sunuyor. 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost hızı sunan 1.2 GHz dört çekirdekli Core i7’ye kadar en yeni 10. nesil Intel Core işlemcilere sahip MacBook Air, bir önceki nesle kıyasla iki kata kadar daha hızlı performans sağlıyor.

MacBook Air, Intel Iris Plus Graphics ile yüzde 80’e kadar daha yüksek grafik performansı da sağlıyor. Böylece oyun oynamak ve video düzenlemek gibi yoğun grafik performansı gerektiren işlemler her zamankinden bile hızlı hale geliyor.

Cevap bırakın