Yeni Apple Mac Pro ve profesyonel ekran Pro Display XDR duyuruldu

0

Tümüyle yeniden tasarlanan yepyeni Mac Pro maksimum performans, genişletme ve yapılandırma olanağı sağlıyor.

Apple, Mac’in yeteneklerini sınırlarını sonuna kadar zorlayan profesyonellere yönelik olarak her şeyiyle yeniden tasarlanan çığır açıcı iş istasyonu yepyeni Mac Pro’yu (üstte solda) ve profesyonel ekranı Apple Pro Display XDR’ı (üstte sağda) tanıttı.

Maksimum performans, genişletme ve yapılandırılabilirlik için tasarlanan yepyeni Mac Pro, 28 adede kadar iş istasyonu sınıfı Xeon çekirdeğe, 1.5 TB kapasitesiyle yüksek performans gösteren bellek sistemine, sekiz adet PCIe genişletme yuvasına ve güçlü grafik kartıyla birlikte sunulan bir grafik mimarisine sahip. Ayrıca Apple Afterburner hızlandırıcı kartı da duyuruldu. Bu kart, üç adet 8K ProRes RAW videonun aynı anda oynatılmasına olanak tanıyor.

Pro Display XDR ise P3 genişlik ve 10 bit renk, 1.600 nit değerinde parlaklık, 1.000.000:1 kontrast oranı ve geniş görüntüleme açısıyla 32 inç Retina 6K ekran sunuyor. Yeni Mac Pro ve Pro Display XDR, Apple’ın bugüne kadar profesyonel kullanıcılara sunduğu en güçlü araçlar olarak tanımlandı.

“Olağanüstü performans…”

Apple’ın Worldwide Marketing’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller, “Mac Pro’yu olağanüstü performans, genişletme ve yapılandırma olanakları sunan modüler bir sisteme ihtiyacı olan kullanıcılar için tasarladık. Güçlü Xeon işlemcileri, devasa bellek kapasitesi, çığır açan GPU mimarisi, PCIe genişletmesi, Afterburner  hızlandırıcı kartı ve büyüleyici tasarımıyla yeni Mac Pro, profesyonel kullanıcıların hayatlarının en iyi işlerini çıkarmalarına olanak tanıyacak canavar gibi bir bilgisayar…” dedi.

 

Cevap bırakın