Yeni Apple Mac Pro ve Pro Display XDR’ın çıkış tarihi duyuruldu

0

Apple tarafından yapılan duyuruya göre yeni Mac Pro ve ‘en iyi profesyonel ekran’ olarak duyurulan Pro Display XDR, Aralık ayında piyasaya sunulacak…

Yeni Mac Pro’nun geçtiğimiz Haziran ayında Apple tarafından tanıtımı yapılmış, ancak profesyonel kullanım için dizayn edilen masaüstü bilgisayar modeli için çıkış tarihi duyurulmamıştı. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre yeni modellerden Mac Pro ile Pro Display XDR, Aralık ayında raflardaki yerini alacak.

Mac Pro tamamen performans üzerine tasarlanmış bir sistem olarak göze çarpıyor, ayrıca modüler bir yapı sunuyor. Bu yapı kullanıcılara sistemi kendi gereksinimleri doğrultusunda yükseltme ve düzenleme imkanı sağlıyor.

Profesyonel ekran deneyimi

Yeni Mac Pro’da Intel Xeon işlemci bulunmakta ve bu işlemci 28 adet çekirdeğe kadar yapılandırılabiliyor. Bununla birlikte sistemde oldukça güçlü bir grafik kartı ve 8 adet PCIe genişletme yuvası bulunmakta. Bu özelliklerle kullanıcılara profesyonel bir ekran deneyimi sunuluyor.

Pro Display XDR, 32 inç retina 6K ekranıyla şu an için profesyonellere yönelik dünyanın en iyi ekranı olarak bahsedilmekte. Ekranın aynı zamanda HDR desteği mevcut. Tüm bu özelliklere karşılık başlangıç fiyatı Mac Pro için 5.999, Pro Display XDR için ise 4.999 olarak belirlenmiş.

Cevap bırakın