Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonYeni Apple iPhone SE hakkında her şey

  Yeni Apple iPhone SE hakkında her şey

  iphone-se

  Tüketici elektroniği markası Apple, 21 Mart 2016 tarihinde yılın ilk büyük sürprizini gerçekleştirerek 4 inç ekranlı akıllı telefon modelini tanıttı. iPhone SE adıyla gelen cihaz, şirket adına akıllı telefon yelpazesindeki yeni bir genişlemeye işaret ederken modelin iddialı özellikleri dikkat çekti…

  iPhone 5S tasarım çizgilerinden güçlü izler barındıran iPhone SE, iPhone 6 serisinden de bazı detaylar barındırıyor. Ancak söz konusu cihaz köşeli hatlara sahip, ayrıca Apple’ın 2013’teki akıllı telefon modelinde olduğu gibi güç butonunun üst kısımda konumlandırıldığı görülüyor.

  4 inç ekranda 1136 x 640 çözünürlük değeri sunan iPhone SE’nin donanımında öne çıkan özellikleri ise Apple A9 yonga seti, M9 GPU, 1 GB RAM, 16/64 GB depolama kapasitesi seçenekleri şeklinde.
  Ekran_Resmi_2016-03-21_21_06_01Live Photos özelliği ile gelen kamerası son derece iddialı. 4K video kaydı gerçekleştirilebilen kamerada 12 MP fotoğraf çekilebiliyor. FaceTime olarak adlandırılan ön kamerası ise 1.2 MP fotoğraf ve 720p video kaydına imkan tanıyor.

  4.5G uyumlu akıllı telefon; NFC, Touch ID, Apple Pay, Bluetooth 4.2 ve güncel WiFi standardı ile modern bir yapı vaat ediyor. Yazılım tarafında iOS 9.3 önyüklü sunulacağı belirtiliyor.

  Apple iPhone SE Türkiye fiyatları da belli oldu. Buna göre 64 GB modelin fiyatı 2399 TL, 16 GB versiyon 1999 TL fiyatla potansiyel kullanıcıları ile buluşacak.

  Ön siparişlerinin 29 Mart itibarıyla alınmaya başlanacağı, direkt satışların ise bu tarihten kısa bir süre sonrası için planlandığı kaydedildi.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  NOT: Görseller Apple.com’dan alınmıştır. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN