Yeni Apple iMac daha yüksek performans vaat ediyor

0

Yenilenen iMac modelleri 2 kat daha yüksek performans vaat ediyor. İşte detaylar…

Apple, iMac serisini ilk kez 8 çekirdekli modellere kadar Intel 9. nesil işlemciler ve Vega grafik işlemcisi seçenekleriyle güncelleyerek hem işlem hem grafik performansında ciddi artışlar sağladığını duyurdu. Tüm seride daha hızlı işlemcilere ve grafik kartlarına yer veren iMac modelleri, tüketiciler ve profesyoneller için dikkat çekici performans artışı sunuyor.

Performans artışı; Retina ekran, zarif hepsi-bir-arada tasarımı, sessiz çalışma, hızlı depolama ve bellek, modern bağlantı özellikleri ve macOS Mojave ile bir araya geldiğinde yeni iMac denklemi oluşuyor.

İki kata çıkan performans

“Müşteriler iMac’in performansındaki büyük artışı çok sevecekler. 8 çekirdeğe kadar çıkabilen işlemcileri ve güçlü Vega grafik işlemcileriyle, iMac serisi şimdi her zamankinden de güçlü,” diyen Apple’ın Mac Ürün Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Direktörü Tom Boger sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyüleyici Retina ekranı, harika tasarımı, iki kata çıkan performansı ve müşterilerimizin çok sevdiği macOS Mojave ile iMac, açık arayla dünyanın en iyi masaüstü bilgisayarı.”

Yeni iMac modellerinde öne çıkan iki özellik şöyle sıralanıyor;

  • 21.5 inç iMac şimdi 8. Nesil dört çekirdekli işlemcilerin yanı sıra ilk kez yer verilen 6 çekirdekli işlemcilere yüzde 60’a kadar daha hızlı performans sunuyor.
  • 9. Nesil 6 ve 8 çekirdekli modellere şimdi ilk kez yer veren 27 inç iMac, 2,4 kata kadar daha hızlı performans sağlıyor.
Cevap bırakın