Yeni Apple Glass ve iPhone 13 hakkında bilgiler

0

Apple’ın yeni cihazları hakkında bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise hem Apple Glass tarafında hem de bu yıl tanıtılacak iPhone 13 hakkında bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. iPhone 13 Pro ve Pro Max modelleri için ekran tarafında 120 Hz kullanılacağı söyleniyor. Apple Glass içinse ikinci aşamaya geçildi. İşte Apple Glass ve iPhone 13 hakkında elimize geçen yeni bilgiler;

Apple Glass ve iPhone 13

Daha önce iPhone 12 tanıtılmadan iPhone 13 hakkında beklentiler gündeme gelmişti. iPhone 12’nin tanıtılmasının ardından gözler iPhone 12 serisi ile gelmeyen özelliklerin bir sonraki modelde gelmesi yönünde olurken, iPhone 13 Pro modeli için LTPO temelli 120 Hz OLED ekran tercih edilecek. Büyük ihtimalle iPhone 13 Mini modeli 5.4 inç LTPS OLED 60 Hz, iPhone 13 6.1 inç LTPS OLED 60 Hz, iPhone 13 Pro 6.1 inç LTPS OLED 120 Hz ve iPhone 13 Pro Max, 6.7 inç LTPS OLED, 120 Hz olması bekleniyor.

LTPS OLED ekranlar bir süredir Samsung tarafından kullanılıyor ve amiral gemisi telefonlarda performans artışı sağlamasıyla bir adım öne çıkıyor.

Apple Glass

Apple Glass ve iPhone 13-00

Apple akıllı gözlüğü için uzun yıllardır çalışmalarını sürdürüyor. Apple’ın artırılmış gözlüğü olarak kayıtlara geçen Apple Glass için ikinci aşamaya geçildi. Gözlük ilk olarak şirketin aldığı patentlerde görülmüş, daha sonra ise pek çok konsept tasarımıyla hayat bulmuştu.

Apple Glass için halen net olmayan pek çok bilgi olsa da Ross Young’ın ulaştığı önceki bilgilere göre gözlük 1280×960 çözünürlüğünde Sony’nin microOLED ekranına sahip olacak. Apple’ın artırılmış gerçeklik üzerinde çalışmasının en ilginç ürünü olan cihazın nasıl görüneceği ve özellikleri pek bilinmiyor olsa da LiDAR tarayıcısı temelli bir yapıda olması bekleniyor.

Cevap bırakın