Yeni AMD Ryzen işlemciler duyuruldu #CES2018

0

AMD, ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2018 kapsamında yeni Ryzen işlemcilerini lanse etti.

Kalabalık bir basın ordusu önünde gerçekleştirilen tanıtımda yeni donanım ürünlerinin detayları açıklandı.

Buna göre yeni AMD Ryzen işlemciler, daha çok bütçe dostu notebook’lar ve Chrome işletim sistemine sahip Chromebook’lar için geliştirildi. Dört çekirdekli ve maksimum 3.90 GHz saat hızlarında çalışabilen yeni AMD Ryzen 5 2400G ve yine dört çekirdekli, 3.70 GHz hızında çalışabilen Ryzen 3 2200G, Vega tabanlı grafik birimiyle birlikte geliyor…

Skyrim’de 96 fps!

Öte yandan AMD’nin Ryzen 5 2400G modelinin, Intel i5-8400’e göre daha fazla performans sunduğu iddia edildi. Yeni işlemcilerle bazı oyunlardaki fps verileri de kamuoyuyla paylaşıldı, örneğin The Witcher 3’de 1080p çözünürlüklü olarak31 fps, Skyrim adlı bir diğer popüler oyun için 96 fps alınabildiği belirtildi.

Söz konusu işlemciler Ryzen 5 1400 ve Ryzen 3 1200 modellerinin güncellenmiş versiyonu şeklinde özetlenebilir. Her iki güncel işlemcinin, satışlarına kısa süre içerisinde başlanacağı duyuruldu.

AMD Radeon Vega Mobile da tanıtıldı

Ve bir diğer gelişme… AMD, Radeon Vega Mobile grafik işlemcisini de tanıttı. Bu grafik birimi, 1.7 mm kalınlığa sahip ve sanal gerçeklik oyunlarıyla bile oynanabilecek kadar iyi. Yüksek bant genişliğiyle gelen HBM2 belleklere sahip, ayrıca beklenileceği üzere FreeSync ve HDMI 2.0 desteği de mevcut.

MediaMarkt’ta satışa sunulan donanım ürünlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın