Yenal Gökyıldırım CES 2018’i değerlendirdi

0

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018 teknoloji fuarı, birbirinden farklı binlerce ürüne ev sahipliği yaptı. Tüketici elektroniği ve bilim-teknoloji alanında yapılan çok sayıda duyuru, yeni yılın ve geleceğin teknolojilerine yön verecek. Fuarı yakından takip eden MediaMarkt CEO’su Yenal Gökyıldırım, bu heyecan verici fuarı sizler için değerlendirdi.

MediaMarkt CEO’su Yenal Gökyıldırım ile CES 2018’i değerlendirdik

Fuarın en dikkat çeken konularından biri IoT (Nesnelerin İnterneti) oldu. Bu teknoloji sayesinde tüm cihazlar karşılıklı etkileşim içinde olacak. Ev elektroniğimiz birbirine bağlı, iletişim içinde ve koordineli şekilde çalışan cihazlardan oluşacak. Buzdolabı, çamaşır makinesi ve daha bir çok ev eşyası standart özelliklerine ek olarak, farklı teknolojileri de içlerinde barındırıyorlar. Nesnelerin İnterneti her geçen gün ağını genişletirken bu durumdan en çok ev elektroniği faydalanacak.

Akıllı asistanlar ise yeni yılda daha da iddialı durumdalar. Google, Amazon, Apple ve daha birçok firma kendi akıllı asistan teknolojilerini geliştiriyor. Birkaç yıl içinde akıllı asistanlar evlerin değişmez birer parçası olacaklar.

Cevap bırakın