Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  KadınYazın serinleten lezzetleri

  Yazın serinleten lezzetleri

  Son zamanlarda her ne kadar güneşi görmeye hasret kalsak da, artık havalar yavaştan ısınmaya başladı ve yağmurlu günler geride kaldı. Birçoğumuz tatillerimizi de yaptık ve yazın havasına kendimizi adeta kaptırdık. Yakında bunaltıcı sıcaklar da gelmeye başlayacak ve nerede nasıl serinleriz, bunun peşine düşeceğiz. “Aman evde durmayayım, hava çok sıcak, kendimi dışarı atayım” diyorsanız, bu düşüncenizi artık bir kenara bırakın. Çünkü mutfaklarınızda kullanacağınız birkaç aletle, yazın en serinleten lezzetlerini yaratabilir ve ev ortamınızda keyifli vakit geçirebilirsiniz…

  Yogurt with strawberries

  Portakal suyumu içmeden evden çıkmam
  Sabah uyandınız ve kendinize süper bir kahvaltı hazırladınız. Masanızda reçelinden tutun balına kadar, peynirinden tutun zeytinine kadar her şey var. Evinizin en serin köşesi olan balkonunuza da mükemmel bir sofra kurdunuz. Elinize gazetenizi de aldınız ve sabah trafikte yola koyulmadan önce keyif yapıyorsunuz. Yaz aylarının sıcak sabahlarında evden çıkmadan önce serin serin bir meyve suyu içmek güzel olmaz mıydı? Mutfakların olmazsa olmaz narenciye sıkacakları, bu noktada imdadınıza yetişecek en ideal ürünlerden biri. Hem kullanımı kolay, hem de mutfağınızın güzel bir dekoratif objesi olabilir. İşe gideceğiniz o uzun yola çıkmadan önce greyfurt ya da portakal sıkarak kendinize serin bir meyve suyu hazırlayabilir ve bir yandan da günün ilk saatlerinde enerji depolayabilirsiniz. Sımton marka narenciye sıkacağıyla ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

  fee_786_587t_png

  Meyve püresi de ne oluyor?
  Mutfakta en kolay kullanılan ürünlerden bir diğeri de el blenderları. Birkaç parça halinde bulunan ve mutfaklarda çok fazla yer kaplamayan bu ürünler, yazın kullanmanız için de oldukça ideal. Neler mi yapabilirsiniz? Gelin birlikte sayalım; Öncelikle yazın en serinletici meyvelerinden şeftali, karpuz ya da kavun gibi meyveleri el blenderı sayesinde püre haline getirebilir ve farklı bir lezzet yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda yemek yaparken de kullanmanız mümkün. Örneğin, salatalığı el blenderı yardımıyla ezebilir ve alışık olduğumuzun dışında bir cacık hazırlayabilirsiniz. Braun marka el blenderıyla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  BRAUN-MQ-5137-BK-Sauce-El-Blender

  Bu robot başka robot!
  Bir mutfağı zengin gösteren en önemli aletlerin başında mutfak robotu geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi mutfağınızın robotu, aslında en iyi asistanınız. Kış aylarında yemek yaparken, pek çok sebzeyi ezme özelliğine sahip mutfak robotları, yaz aylarının da en ideal mutfak aletleri arasında yer alıyor. Mutfak robotuyla bütün katı meyveleri de sıkabilirsiniz. Örneğin, havucun suyunu sıkabilir, robotunuzun buz kırma özelliğiyle havuçlu bir frozen hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde kavun, karpuz ve diğer tüm yaz meyvelerinden çeşit çeşit frozenlar yapabilir, farklı lezzetler yakalayabilirsiniz. Kenwood marka mutfak robotuyla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  KENWOOD-KM286-Prospero-Mutfak-Robotu

  Evde yoğurt mu yapılır demeyin!
  Yazın sıcak günlerinde en çok tüketilen yiyeceklerden biri de yoğurt. Öğlen ve akşam yemeklerinde, ana yemeğin yanında mutlaka yoğurt yemek istiyoruz. Hatta yemek yanında olmasa bile, sıcaktan bunaldığımızda yemek yerine, sadece yoğurt tüketebiliyoruz. Cacık hazırlarken de bol miktarda yoğurt tüketiyoruz. Arzum’un piyasaya çıkardığı yoğurt yapma makinesiyle artık kendi yoğurdunuzu kendiniz yapabilirsiniz. İsterseniz sade hazırlayabilir, isterseniz de meyveli yoğurt yapabilirsiniz. Ürünle ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  fee_786_587_png

  Dondurmanız neli olsun?
  Yaz denilince akla ilk dondurma geliyor. Sıcak yaz akşamlarında, yazlık muhabbetlerinde, balkon keyiflerinde genelde sofradan dondurma eksik olmaz. Artık bunu evinizde de hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? Breville’in dondurma yapma makinesiyle! Şimdi dondurmanızın neli olduğuna karar verin ve sıcak yaz aylarının akşamlarında serinletici lezzetlere merhaba deyin. Ürün hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  BREVILLE-BCI-600-Dondurma-Yapma-Makinesi

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN