Yazın nasıl ütü yapılır?

Yazın nasıl ütü yapılır?

0

Sıcak havalarda nefes almakta bile zorlanırken evde ütü yapmak biz tüm kadınların çilesi değil mi? Ütünün kısa süren bir iş olmadığını da hesaba katarsak, en sevilmeyen ev işi diyebiliriz. Ama kırışık kıyafetlerle de gezilemeyeceği için yapılması mecburi görevlerden biri… Peki bu süreci nasıl daha kolay hale getirebiliriz? Yazın nasıl ütü yapılır?

yazın nasıl ütü yapılır?

Yazın nasıl ütü yapılır?

Cümleyi okuduğunuzda düşüncesi bile suratınızı asmanıza sebep oluyor değil mi? Sosyal medyada arkadaşlarınızın kızgın kumlardan serin sulara atladığını izlerken, sizin tatilde olmadığınız yetmiyormuş gibi bir de ütü yapmanız gerekiyor. Bir tarafta da inanılmaz sıcak bir hava var. Durun hemen kendinizi bunaltmayın. Yazın da ütü yapmanın kolay tarafları var. Eğer evinizde klima varsa şanslısınız. Yoksa bir vantilatör de sizi bu sıcağın altında serinletebilir. Ve tabii en önemlisi de kullandığınız ütü. Artık yeni teknolojiye sahip ütüler, eskisi gibi sizi buharın altında boğmuyor. Zor kumaşları ütülemek için daha çok çaba sarfetmiyorsunuz. Çok daha fazla fonksiyona sahip ütüler, bu sıcak havalarda ütü yapmayı da daha eğlenceli hale getiriyor.

Siz durduğunuzda buhar da durur

Yazın nasıl ütü yapılır? Bu cümleden sonra sıra geldi hayatınızı kolaylaştıracak ütü modellerini tanıtmaya. Bu alanda yenilikçi ürünlerle karşımıza çıkan markalardan biri Philips. Dünyanın en hızlı ve en güçlü ütüsü diyebileceğimiz Philips PerfectCare Elite Plus yani GC9682/80 modeli, bu sıcak yaz aylarında sizi bunaltmayacak bir ürün. Buharlı kazanlı ütü, ısı ayarı gerektirmeyen OptimalTEMP teknolojisi sayesinde kotlardan ipek kumaşlara, ketenden kaşmire kadar ütülenebilen tüm kumaş türlerinde sıfır yanma riski ile güvenli ütüleme imkanı sunuyor. En gelişmiş hareket sensörlerinden biri olan DynamicQ sensör, buhar gücünü hareketlerinize göre ayarlıyor. Böylelikle siz durduğunuzda ütü buhar vermeyi de durduruyor. Ütünün ekstra şok buhar özelliği de var. Bu özellik sayesinde en zor kırışıklıkları bile hiç yorulmadan, sıcaktan bunalmadan ütüleyebiliyorsunuz. Ayrıca mükemmel buhar dağılımı elde etmek için özel olarak tasarlanan 5 yıldızlı T-ionicGlide tabanının 6 katmanlı teknolojisi kayganlık ve çizilmeye karşı dayanıklılık da sağlıyor.

PHILIPS GC9682/80 Buhar Kazanlı Ütü ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Durmadan su eklemeyin

Yaz sıcağında içinizi bunaltmadan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ütü modeli de Tefal’in GV9563 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü modeli. Yüksek bar basıncı ve buhar çıkışı ile zamandan tasarruf sağlayan ütü, yüksek basınçlı buhar gücü sayesinde kumaşlarınızı kolayca ütülemenizi sağlıyor. Kireç önleyici özelliği, düzenli ve dayanıklı buhar performansını uzun süre devam etmesi için ütünüzün kireç oluşumunu önlüyor. 1,6 litre gibi geniş su tankı kapasitesine sahip olmasıyla da, su eklemeye gitmeden uzun süre ütü yapmanızı sağlıyor. Kendi kendini temizleme özelliğine sahip auto clean taban sayesinde de oldukça uzun ömürlü.

TEFAL GV9563 Pro Express Ultimate Buhar Kazanlı Ütü ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

2 dakikada ütü hazır hale geliyor

Yazın nasıl ütü yapılır? Son olarak da Arzum’un Ironforce kazanlı ütü modelini önermek istiyoruz. En zorlu kırışıklıklarda ve katlı kumaşlarda derine işleyen Steam Impress buhar gücüyle fark yaratan Arzum Ironforce 5,5 bar buhar basıncı ve 250 gr buhar gücü ile kırışıklıkları kolaylıkla giderebiliyor. Çıkarılabilen su tankı sayesinde ütü çalışır durumda iken su ilave edebilme özelliğiyle büyük avantaj sağlayan ütü, 2400 W’lık gücü ile hızlı bir başlangıç yaparak 2 dakika içinde ütü yapmaya hazır hale geliyor. Eko buhar özelliği ile uzun süre buharlı ütüleme keyfi sunan ürün, çizilmeye karşı dayanıklı tabanıyla da dikkat çekiyor.

ARZUM AR686 Ironforce Kazanlı Ütü ürününü incelemek ya da satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın