Yaza dayanıklı telefonlar ve aksesuarlar!

0

Yaz aylarının gelmesiyle yeni cihazları gözümüze kestirmeye başladık. Ama yaz aylarında şıklık ve donanımın yanı sıra, dayanıklılık da ön plana çıkıyor. Yaz aylarında oluşabilecek kazalara karşı yaza dayanıklı telefonlar ve aksesuarları sizler için bir araya getiriyoruz.

Tatil döneminin gelip çatmasıyla hepimiz nereye gideceğimizi, neler yapacağımızı düşünmeye başladık. Yaz aylarına dayanıklı cihazlarda düşünülmesi gereken konular arasında yer alıyor. Her yıl yaşanan görünmez kazalarla birçok elektronik cihazımızı toz ve suya karşı kaybediyoruz. İşte bunu önlemenin en kolay yolu, su ve toza dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan elektronik cihazlar kullanmak.

Gerek akıllı telefonlar tarafında, gerekse yanımızdan ayırmadığımız aksesuarlarda bu iki etmen çok önemli maddeler olarak karşımıza çıkıyor.

Bluetooth hoparlör alırken nelere dikkat edilmeli?

Hem bahar hem de yaz aylarının vazgeçilmezi, hiç şüphesiz içimizi ısıtan bahar güneşi eşliğinde, açık havada düzenlenen organizasyonlar. Bir düşünün, hayal edin. Böyle bir ortam müziksiz olur mu? Olmaz.

PHILIPS SB500A/00 Bluetooth Hoparlör

Taşınabilir kablosuz hoparlörler, dahili bataryaları ve kablosuz bağlantı teknolojileri sayesinde bizlere her an, kablolarla uğraşmadan eşlik edebiliyorlar.

Taşınabilir hoparlörlerde pek çok boyutta, farklı çeşit ürün bulunuyor. Daha küçük bataryaya sahip, kompakt ürünler olduğu kadar, hem bataryası hem de boyutları daha büyük taşınabilir hoparlörler de var.
İşte tam bu noktada dayanıklılık unsurunu hesaba katmamız gerekiyor. Bluetooth hoparlörlerin özellikle su sıçramalarına karşı dayanıklı yapı sunmaları şart. Bu alanda seçtiğiniz ürünlere dikkat etmeniz, oluşabilecek görünmez kazalara karşı sizi zor durumda bırakmayacaktır.

Yaza dayanıklı telefonlar için IP sertifikası neden önemli?

Yaz aylarının gelmesiyle, telefon tercihlerimiz de değişiyor. Yeni akıllı telefon almadan önce dikkat etmemiz gereken şeylerden biri de, telefonun su ve toza karşı dayanıklılığı olmalı. Sahilde, havuz başında ve daha birçok mekanda, özellikle yaz aylarında akıllı telefonlarımız tehlike altında oluyorlar. Telefonun üzerine havuz suyunun sıçraması, sahilde kumların telefonun içine doluşması gibi durumlar canınızı çok sıkacak anlara sebebiyet verebilir.

Bu yüzden telefonların IP sertifikaları satın almadan önce en büyük rehberlerinizden biri olmalı. Bu IP sertifikaları sayesinde, telefonlarınızın belli şartlara karşı sağladığı dayanıklılık ölçütünü kolayca görebilirsiniz.
IP67 ve IP68 sınıfı akıllı telefonlar bu konuda size en güzel korumayı verecek cihazlar olacaktır. Böylece hem suya, hem de yaz aylarının belalısı olan toza karşı koruma sağlamış olacaksınız.

Akıllı saat modası

Aynı durum akıllı saat ve akıllı bilekliklerimiz için de geçerli. Özellikle spor yaparken bize büyük yardımı dokunan akıllı saat ve bilekliklerimizin yaz aylarına hazır olması şart. Aksi bir durumda, daha yeni aldığımız bu güzel aksesuarlarımızı kaybetme ihtimalimiz bulunuyor.

Samsung Gear Sport

Birçok üretici artık giyilebilir teknoloji alanındaki ürünlerini suya tam dayanıklı ve toza karşı korumalı olarak üretiyorlar. Bu yüzden böyle bir ürün satın almaya karar verdiğinizde, size sağlayacağı korumanın kapsamını iyi araştırmayı unutmayın. Böylece cihazlarınız başına bir şey gelmesi durumunda, boşu boşuna endişe etmiş olmayacaksınız.

Cevap bırakın