Yaz tatilinde yapılacak teknolojik aktiviteler – karneler alındı

0

Eğitim ve öğretimde bir yılı daha ardımızda bırakıyoruz. Artık pandemi de hayatımızdan tamamen çıktı. Bu nedenle hiçbir kısıtlama altında olmadan dilediğimiz aktiviteyi yapabiliriz. Üstelik gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza deneyimleyebileceğimiz pek çok yenilik girdi. İşte önerilerimiz…

Teknolojik hediye

Her çocuk öğretim yılını tamamladığında ailesinden bir karne hediyesi bekler. Bu artık neredeyse bir gelenek haline geldi. Siz de bir sürpriz yaparak veya hep birlikte bir MediaMarkt şubesine giderek karne hediyesi olarak en yeni teknolojileri alabilirsiniz. 

Bu noktada her evde olması gerektiğini düşündüğümüz ve değerini pandemide daha çok anladığımız için bir bilgisayar almanızı tavsiye ediyoruz. Tabii halihazırda böyle bir ihtiyaç yoksa mağazaların içerisinde çeşitli ilgi alanlarına hitap eden amatör ve profesyonel kameralardan müzik aletlerine kadar pek çok çeşit ürünü bulabilirsiniz.

VR gecesi

Sanal gerçeklik dünyası giderek büyüyor. Meta’dan Microsoft’a pek çok şirket bu alanda yoğunlaştı. Ortaya çıkan işlerin de kalitesi bu durumla doğru orantılı bir şekilde artıyor. Bu nedenle yalnızca çocukların değil, herkesin bir VR gözlüğü takarak bu deneyimi yaşamasını tavsiye ediyoruz. 

Bütçe doğrultusunda bilgisayarınızın özelliklerine uygun bir VR gözlüğü alabilir veya kiralayabilirsiniz. Eğer evinizde yeterli bir alan yoksa tıpkı PlayStation salonları gibi artık VR salonları da açıldığı için buralarda çocuklarınızla birlikte unutulmayacak bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Evde eğlenceli vakit geçirmek

Çocuğunuz ve arkadaşları için evinizi ya da farklı bir ortamı parti alanına çevirmek artık çok kolay. Parti vereceğiniz alanı akıllı aydınlatma sistemleri ile süsleyebilir, telefon, bilgisayar veya televizyonunuzdan açacağınız şarkıların ritimleriyle görsel bir şölene dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ses sisteminiz yeterli değilse birkaç kablolu veya Bluetooth hoparlör ekleyerek bu açığı kolayca kapatabilirsiniz.

Yılların vazgeçilmesi: Sinema gecesi

Uzun yıllardır yapmaktan zevk aldığımız bir aktivite olan sinema geceleri tatillerin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Donanım tarafında güçlü ses sistemleri, projeksiyon cihazları veya 4K akıllı TV’ler kullanarak seyir zevkinizi üst noktalara taşıyabilirsiniz. 

Fakat içerik seçiminin de aynı derecede önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle eğer çocuğunuz henüz çizgi roman kahramanlarıyla tanışmadıysa, Marvel Evrenine ait film ve diziler ile sinema gecesini onun için keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Çevrimiçi oyunlar

Çevrimiçi oyunlar dediğimiz zaman akla ilk olarak bilgisayar ve konsollar gelecektir. Çocuklar için oldukça eğlenceli vakit geçirme yöntemleri arasında olduğu için bunu da tercih edebilirsiniz ama bizim önerimiz grup aktiviteleri olacak. Akıllı telefonlarınıza indireceğiniz oyunları ailecek oynayabilir ve bol kahkahalı vakitler geçirebilirsiniz.

Cevap bırakın