Hem cebinizi hem de çevreyi koruyan klima önerileri

0

Yaz aylarında bunaltan sıcaklıklardan, kış aylarında ise buz gibi soğuklardan bizleri başarı ile koruyan klimaların önemi fazlasıyla büyük. En popüler iklimlendirme sistemlerinin başında gelen klimalar, son yıllarda hem insanların cebini hem de çevre dostu yeni teknolojileri ile daha da yetenekli hale gelmeye başladı.

İşte tam da bu noktada klima satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar mevcut. Bu sayede yaz kış demeden klimanız, sizleri sunduğu ayrıcalıkların yanı sıra çevre dostu teknolojileri ve faturanızı gereksiz yere şişirmemesi ile de mest edecek. Peki bu klimalar hangileri? Sizler için derledik…

DEMIRDOKUM Kion Inventer Klima (18.000 BTU)         

Listemizin ilk sırasında yer alan DemirDöküm Kion, barındırdığı teknolojiler ile gerek çevre gerekse cüzdanınız için adeta iyi bir dost. Ürün, A++ enerji sınıfında olması nedeni ile yüksek enerji verimliliği ve düşük sarfiyat konseptini benimserken, Inventer teknolojisi ile de akım ve güç tüketiminden fazlası ile tasarruf sağlıyor.

Ürünün en dikkat çeken özelliklerinden biri de şüphesiz R32 soğutucu gazına sahip olması. Kullanılan bu gaz sayesinde ozon tabakası hiçbir zarar görmüyor. Toplam dört farklı soğutma kapasitesi ile kullanıcı karşısına çıkan klimanın 18.000 BTU olan seçeneği 6.400 TL fiyat etiketi ile satışta bekliyor.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

LG DUALCOOL S18ETK Klima Inventer Klima (18.000 BTU)

Listemizin ikinci sırasında yer alan LG DUALCOOL S18ETK, yaz aylarında ortamı buz gibi yapmasının yanı sıra çevre dostu özellikleri ile de dikkat çekiyor. Ürün, DUAL Inverter Compressor teknolojisi sayesinde hem elektrik faturalarından tasarruf etmenize hem de çevreyi korumanıza olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra içindeki nemi otomatik olarak kurutan ürün, kendi kendini temizleme yeteneği ile öne çıkıyor.

Kullandığı R32 soğutucu gaz ile enerji verimliliği ve çevre güvenliğini ön plana çıkaran klima, üzerinde yer alan ekran paneli ile de çalışırken ne kadar enerji harcadığını kullanıcılara bildiriyor. Bünyesinde barındırdığı gelişmiş ön filtresi ile büyük toz parçacıklarını da hapseden ürün, 18.000 BTU soğutma kapasitesine sahip. Hem çevreci hem de tasarruf odaklı olan bu ürün 6.800 TL fiyat etiketi ile satışta.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

FUJIPLUS Kyoto İnverter Klima (24.000 BTU)

Çevre dostu olmasının yanı sıra bir de üst sınıf klima arıyorsanız, FujiPlus Kyoto modeline bir göz atmanızı öneririz. Ürün, DC Inventer teknolojisi sayesinde ortam koşullarını göz önünde bulundurarak motor hızını ve soğutucu akışını ayarlayabiliyor. Bunun yanı sıra iç ve dış DC fan motoru ile sessiz, verimli ve dengeli bir klima deneyimi sizleri bekliyor.

Aynı zamanda fazlasıyla akıllı işlevlere de sahip olan klima, Wi-Fi özelliği ile kullanıcının akıllı telefonu ile istediği yerden kontrol etmesine imkan sağlıyor. Diğer modellerde de olduğu R32 soğutucu gaz kullanan klimanın geleneksel soğutucu gazlara göre daha iyi enerji verimliliğine de sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yaz aylarında ortamı buz gibi yapmasının yanı sıra süper iyonizeri sayesinde insanların daha canlı ve enerjik hissetmesine olanak sağlayan ürün, 24.000 BTU soğutma kapasitesine sahip. Bu ürünü 7.800 TL fiyat etiketi ile satın alabiliyorsunuz.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

Vestel Flora Doğa Inverter 122 Klima (12.000 BTU)

Çevre dostu klima önerileri

Eğer klima için bütçeniz kısıtlıysa, tam anlamıyla bir fiyat-performans ürünü olan Vestel Flora Doğa 122 modeline değerlendirebilirsiniz. Zira uygun fiyatlı olmasının yanı sıra güçlü özellikleri ile de tercih edilen ürün, üst seviye modellerde bulunan Wi-Fi, İyonizer Teknolojisi, Gaz Söndürme Emniyeti ve Nem Alma gibi kullanıcı deneyimi üst seviyeye çıkaran özellikleri yapısında barındırıyor.

Bunun yanı sıra ozon tabakasına hiç zarar vermeyen R32 soğutucu gazını kullanan klima, evinizin hava kalitesini artırmak için de yeşil çay yapraklarından elde edilen catechin özünü kullanıyor. Kendinizi çay bahçesinde hissetmenizin yanı sıra çevre dostu ve faturaları şişirmeyen yapısı ile de öne çıkan klima, 12.000 BTU soğutma kapasitesi ve 4.500 TL fiyatı ile kullanıcıları bekliyor.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

Cevap bırakın