Yaz ayları için saç şekillendirme önerileri

0

Yaz mevsimi geldi, okulların tatil olması ile birlikte tatil sezonu da açılmış oldu.  Yaz demek; deniz, kum, güneş ve eğlenceli zamanlar demek. Ancak bu dönemde dikkat etmemiz gereken en önemli detaylardan biri saçlarımızı havuz kimyasalları ve deniz suyunun olumsuz etkilerine maruz kalabilir. Bu nedenle saçlarınız için yaz tatilinde bir bakım rutini oluşturmalısınız. Bu hafta sizlere saçlarınızın sağlığını ve güzelliğini korumak için  yaz ayları için saç şekillendirme önerilerinde bulunacağım. 

Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalı? 

Havalar ısındıkça ve terledikçe gün içerisinde bir iki kez duş almak ya da her gün yıkanmak zorunda kalıyoruz. Ancak saçlarımızı çok sık yıkamak, saç derimizi ve saçımızı kurutuyor. Eminim ki bunu hiçbirimiz istemeyiz. Bu yüzden saçımızı çok sık yıkamaktan kaçınıp, kuru şampuan kullanabiliriz. Kuru şampuanı saçınıza uyguladığınızda saçlarınızdaki yağlanmayı azaltıp, saçınıza doku ve hacim kazandırabilirsiniz. Ancak yağlı bir saç tipine sahipseniz kuru şampuan işinizi görmeyebilir. Bu dönemde nemlendirme özelliği olan şampuan ve saç kremleri tercih edilebilir.  İyice zayıflayan saç uçları da saç bakım yağları ve serumlar ile onarılabilir. Ayrıca saç bakım maskeleri de yazın saçlarınızın sağlığını korumak için size yardımcı olacaktır. Biraz araştırma yaparak günlük rutininize uygun ve saçınızın ihtiyaç duyduğu bakım ve korumayı sağlayan birini seçebilirsiniz. Bu noktada kuaförünüzden en uygun ürün için destek alabilirsiniz. 

Yaz aylarında saçlarınızın sağlığını tehdit eden en önemli problemi de unutmamak lazım. Klorlu havuz suyu ve tuzlu deniz suyu saçlarınızı kurutur ve saç uçlarınızın kırılmasına neden olur.  Alacağınız bir kaç basit önlemle saçınızı yıpranmadan koruyabilirsiniz. Örneğin yüzmeden önce şampuan yapmadan duş almak, hasarı en aza indirebilir ya da koruyucu saç boneleri kullanabilirsiniz. 

Ahenkle dans eden sağlıklı saçlar 

Dağınık topuzlar, lüle lüle saçlar, havalı at kuyrukları! Yaz demek rahatlık ve doğallık demek. Sıcak ve nemli havalarda saç şeklimizi ve görünümünüzü iyileştirmek ve güneşin zararlı ışınlarından korumak için şapka kullanmayı ihmal etmeyin. Güneşin altındayken saçınızı mümkün olduğunca örtün. Ayrıca, özellikle renk koruyucu formüle sahip saç bakım ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Renk koruyucu özelliğe sahip bu tür bakım ürünleri saçınızı güneşin zararlı etkisinden koruyacak ve saç renginizin bozulmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Saç bakım ürünlerinizi kullanırken saçınızı soğuk suyla durulamayı ihmal etmeyin. Soğuk su saçınızı sadece korumakla kalmaz, saçınızın parlamasına da yardımcı olur.

Saç şekillendirirken yüksek ısıdan kaçının 

Dışarıda hava yeterince sıcakken, saçlarımızı şekillendirmek için ayrıca bir sıcak hava dalgasına maruz kalmak istemiyoruz. Bırakın saçlarınızı doğal olarak kurusunlar! Saç kurutma makinesi yerine yaz aylarında saçlarınıza doğal bir görünüm sağlayacak ve terletmeden saçlarınızı şekillendirmeye yardımcı ürünleri sizler için seçtim.

REMINGTON AC8820 Keratajin Protect Kurutma Makinesi

Sinüzitim var, yaz kış saçlarımı kurutmam gerekiyor derseniz eğer saçlarınızı yıpratmadan kurutup, şekillendirebileceğiniz bir önerim var. REMINGTON AC8820 Keratajin Protect Kurutma Makinesi ile saçlarınızı hem kurutabilir, hem de vigo başlığı ile doğal dalgalar yapabilirsiniz.  Keratin özellikli, badem yağlı ve ionlu olması ile saçlarınıza ayrıca bakım yapan bir ürün. Ayrıca 3 metre kablosu ile de uzun saçlarınızı  uzun süre ısıya maruz bırakmadan kurutmak oldukça pratik.

ROWENTA CF3460F0 Premium Care Precious Curler Timer Saç Şekillendirici
ROWENTA CF3460F0 Premium Care Precious Curler Timer Saç Şekillendirici

ROWENTA CF3460F0 Premium Care Precious Curler Timer Saç Şekillendirici

Yaz gecelerinde dolgun buklelerle Akdeniz akşamlarının tadını çıkarmayı kim istemez?! Arkadaşlarınızla canlı müziğe veya şık bir yemeğe giderken saçlarınızı pratik bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Dilerseniz tuzlu spreyi kullanarak, sonraki günlerde de saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. ROWENTA CF3460F0 Premium Care Precious Curler Timer Saç Şekillendirici ile ister ince bukleler yapın, isterseniz iri saç dalgaları!.. Saçınızı yüksek ısıya maruz bırakmadan şekillendirebileceğiniz bu saç şekillendirici, kullanmadığınızda ise kendiliğinden kapanıyor. Benim gibi kafasında kırk tilki dolaşanlar için ideal bir ürün. Evden veya otelden acele ile çıkarken hep bir şeyleri eksik yaptığımı düşünüp, ütünün ya da saç şekillendiricinin fişini çıkarıp – çıkarmadığımdan emin olamıyorum.  Bu yüzden özellikle kullanılmadığında kendisini kapatan ev aletleri ilk tercihim oluyor.

BABYLISS HSB101E Smoothing Brush Isıtmalı Saç Düzleştirici Saç Fırçası Siyah

Düz saçı olanlar, sizleri de unutmadım! Bu yıl saç düzleştirici taraklar oldukça popüler. Bu kategorinin en öne çıkan markalarından biri ise BABYLISS. BABYLISS Isıtmalı saç düzleştirici saç fırçası ile özellikle seyahat ve yaz tatillerinde saçlarınızı tarayarak düzleştirebilirsiniz. Ancak saç fırçalarından düzleştirici performansı beklemeyin. Bu tarakların performansı saç tipinize göre değişebilir. Örneğin kıvırcık saçlar için ürün uygun olmayabilir. Hafif dalgalı saçlar ve düz saçlar için ideal bir ürün. Özellikle çok uzun saçlarınız var ve saatlerce saç şekillendirmeye ayıracak vaktiniz yoksa sizin için güzel bir seçenek olabilir.

Keyifli ve mutlu bir yaz dilerim!

Cevap bırakın