Yapay zekalı robotlara ve ev aletlerine LG’den özel çip

0

Son yıllarda yapay zeka çalışmalarına ağırlık veren LG, günlük kullanım için tercih edilen eşyaları yapay zeka ile buluşturmaya devam ediyor. Detaylar haberimizde…

LG, yapay zeka konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor… Teknoloji şirketinin yeni projesi, ev aletlerini ve robotları yakından ilgilendiriyor. Yapay zekanın sunulacağı ev aletlerinde devrim niteliğinde gelişmeler yaşanması muhtemel. Nasıl mı?

Son yıllarda yapay zeka çalışmalarına ağırlık veren LG, günlük kullanım için tercih edilen eşyaları yapay zeka ile buluşturmaya devam ediyor. Ünlü markanın yapay zeka üzerindeki son çalışması ise ev aletleri ve robotları yakından ilgilendiriyor. LG, tanıtımını yaptığı en son işlem birimi ile yapay zekayı robot süpürgelerinden buzdolaplarına, klimalardan çamaşır makinelerine taşımaya hazırlanıyor. Ayrıca teknoloji devinin yapay zeka çipine verdiği isim ise LG Neural Engine. Bundan böyle LG Neural Engine yapay zekâ çipi, sesleri ve fotoğrafları hiçbir şekilde buluta bağlanmasına gerek kalmadan işleyebilecek ve eşyaların işlevlerini buna göre yapmasına yardım edecek.

Çipin eşyalar üzerindeki bir etkisinden bahsedecek olursak; örneğin robot süpürge evin içerisinde çevresinde yer alan objeleri algılayarak hareket edecek ve kolayca yolunu bulabilecek.

Google ve Apple yapay zekaya ilk adım atanlardan!

Kendi akıllı telefon modellerinde yapay zeka kullanmaya uzun bir süre önce başlayan Google ve Apple, aynı şekilde özel ürettikleri çip ile yapay zekanın akıllı telefonlarda farklı işlevler görmesine yardımcı oluyor.

Cevap bırakın