Yapay zeka destekli kamerası ile LG V30S ThinQ tanıtıldı

0

LG, Mobil Dünya Kongresi  2018’de yapay zeka desteği ile dikkat çeken yeni V30S ThinQ modelini duyurdu. İşte akıllı telefonun öne çıkan özellikleri…

Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG, İspanya’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında çok sayıda akıllı telefon tanıtırken, yapay zeka desteğine sahip ilk modeli V30S ThinQ dikkat çekti.

LG V30S ThinQ, üst segmentte yer alan Android işletim sistemine ve yapay zeka teknolojisine sahip bir akıllı telefon. Fotoğraf çekerken AI CAM adı verilen özellikle birlikte netlik ve kontrast gibi ayarlar sahnedeki özelliklere bağlı olarak optimize ediliyor. Nesneler tanınıyor. Sekiz farklı sahnenin yapay zeka desteği ile ayarlanabildiği kaydediliyor, bunlar; Portre, Hayvan, Şehir, Çiçek, Gündoğumu, Gün Batımı, Gıdalar ve Manzara.

QLens adı verilen bir diğer özellikte ise fotoğraf çekerek e-ticaret şirketi Amazon.com’da o ürünle ilgili araştırma yapılabilmesi sağlanıyor. Ayrıca Pinterest’le de benzer şekilde arama yapılabildiği belirtiliyor.

6 inç OLED ekranla geliyor

LG V30S ThinQ teknik özellikleri ise 6 inç OLED ekran, çift arka kamera, 3300 mAh pil, 256 GB depolama alanı, Snapdragon 835 işlemci ve 6 GB RAM şeklinde. Faslı Mavi ve Platin Grisi olmak üzere iki renk seçeneği ile sunulacağı bildirilen modelin satışlarına Mart ayının ortalarından itibaren sadece belli ülkelerde başlanacak.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın