Yalnızlar için 14 Şubat’ta hayatta kalma önerileri

0

14 Şubat Sevgililer Günü tüm yurtta ve dünyada büyük bir coşkuyla kutlanıyor olabilir ama bu coşkuda biraz boynu bükük kalanlar da var. Yalnızlar için 14 Şubat Sevgililer Günü hep biraz buruk geçmiştir ama bu yıl biz de yanınızdayız. İşte, 14 Şubat’ta yalnızların keyfini yerine getirecek, herkes sevdiğiyle, eşiyle nispet yaparcasına paylaşım yaparken yalnızlar için sosyal medyada like’ları, fav’ları, rep’leri, puanları onar yüzer toplatacak en klas hareketler.

Evcil hayvanla Sevgililer Günü paylaşımı

Size bir sır verelim, evcil hayvanlarımız, kedilerimiz, köpeklerimiz sahiplerine büyük bir aşk beslerler. Sadakatle ve özlemle bağlı oldukları sahiplerini özlerler, sakınırlar, dinlerler, beklerler… Şu yalan dünyada bundan daha güzel, daha masum, daha sıcacık sevgiyi bulmak hiç kolay değil. Alın size sevgi. O tatlı minik kedinizle, akıl küpü köpeğinizle, şirin muhabbet kuşunuzla veya diğer evcil hayvanlarınızla beraber çekilmiş bir poz fotoğraf, kısa bir video ve altına da günün anlam ve önemine istinaden özenle hazırlanmış nüktedan bir mesajı iliştirip sosyal medyaya bastınız mı, en büyük aşıkların aylardır hazırlandıkları prodüksiyon paylaşımlarını bile ezip geçersiniz.

Aşık olduğunuz o roman karakterini hatırladınız mı?

Sosyal medyadan aşk, sevgi, mutluluk pozlarıyla nispet saldırısına geçmiş aşıkları etkileyici edebi altyapınızla savuşturmaya hazır mısınız? En sevdiğiniz romandaki o etkileyici karakterin en vurucu diyaloglarından birini, belki de hoş bir kaligrafi ile görsele dökerek, hayatınızın en büyük aşkının bir roman karakteri olduğunu ima edeceğiniz bu paylaşımdan sonra arkanıza yaslanın ve karizma puanlarınızın tik tik tik tik tik zirveye yükselmesini seyredin. Az önce sosyal çevrenizde, yaşayan bir efsaneye bile dönüşmüş olabilirsiniz. Bundan yıllar sonra dahi herkes sizin efsanevi Sevgililer Günü paylaşımınızı konuşacak.

Canım annem, canım babam

Gelin biraz gerçekçi olalım şimdi. En büyük aşklar bile bir gün bitebilir ama anneler babalar, çocuklarını sevmekten asla vazgeçmezler. Böyle bir aşkı, böyle yüce bir sevgiyi dünyanın en ünlü sevgi gününde anmayacağız da ne zaman anacağız? Alın size dünyanın en ölümsüz sevgisi. İsterse paylaşımınız sıfır like alsın, bu paylaşımı görüp de yüreği cız etmeyecek bir tane insan evladı var mıdır gezegende?

Büyük filozoflar hep yalnızdı

Unutmayın, dünya medeniyetini düşünceleriyle şekillendirmiş pek çok filozof da yalnız yaşadılar. Sevgililer Günü’nde herkese nispet yapar gibi Instagram’da yıl dönümü paylaşım postları paylaşmadılar, “I said yes!” pozları vermediler. Modern dünyayı şekillendiren ünlü Alman filozof Goethe hayatının 40 yılını yalnız geçirdi, Efatun, Descartes, Kant ve diğer niceleri tüm saygınlıklarına rağmen yalnızlığı seçmeleriyle herkesi şaşırttı. O zaman, tüm bu yalnız filozoflardan anlamlı bir özlü sözü patlatın, altına da “Hayatında hiç Sevgililer Günü kutlamamış ve ömrünü yalnız geçirmiş –buraya filozof ismi gelecek-” mesajını yapıştırıverin. Arif olan mesajı alır, siz mis gibi kokusuyla odayı dolduran sıcak kahvenizden bir yudum alın, arkanıza yaslanıp yüzünüzdeki belli belirsiz zafer gülümsemesiyle attığınız golün tadını çıkarın.

Doğaya aşkınızı haykırın

Sevgililer Günü’nde herkes sevdiğiyle lüks restoranlarda, Instagram’da dikkat çekecek rengarenk romantik ortamlarda randevular ayarlamış olabilir. Ama emin olun bu pozların hiçbiri, etkileyici bir doğa manzarası önünde muzaffer bir komutan gibi dimdik dikilmiş bir kaşifin görüntüsünden daha etkileyici, daha sarsıcı, daha eşsiz olamayacaktır. Eğer böyle bir doğa sporları deneyiminiz varsa, ekipmanlarınızı hazırlayın, fotoğraf makinenizi alın, prodüksiyonsa prodüksiyon, fotoğrafsa fotoğraf, videoysa video… En güzel pozları buluna kadar çekin. Harici bellek depolarınızın sınırlarını zorlayana, powerbank’larınızdaki enerjinin son damlasını emene kadar çekin. Fotoğraf düzenleme, video edit yazılımları, müzik, ses, kaligrafi… Ne gerekiyorsa, acımadan koyun. Altına da kısa, öz, manidar bir cümle… Belki bir alıntı, belki orijinal bir ifade: “Şu geçit vermeyen azgın nehirler, içinde kaybolduğum bu yemyeşil ormanlar, kızınca gürleyerek akan şu masmavi gökyüzü… Aşıkların en hırçını, aşkların en tutkulusu, güzelliğine doyamadığım tek sevgili… Sevgililer Günü’n kutlu olsun.”

Hazır olun, ortalık yıkılacak, çarşı pazar karışacak, 14 Şubat’ın yıldızı sizin doğa sevginiz olacak.

Bu klas hareketlerle, yalnızlar için 14 Şubat eminiz buruk geçmeyecektir.

Cevap bırakın