Yakın zamanda çıkacak 9 önemli oyun

0

Yılın bu dönemi yine olabildiğine sakin, sonbahar ile birlikte yükselecek oyun piyasasını işaret eder şekilde geçip gitti. Yazın son dönemlerine girdiğimiz günlerde sıcaklardan bunalıp kendimizi biraz olsun oyun dünyasına bırakmak istediğimizde seçeneklerimiz bir miktar kısıtlıydı. Yıl sonuna kadar yeni ve büyük yapımlar yavaş yavaş karşımıza çıkacak. Gelin önümüzdeki dönem karşımıza çıkacak büyük isimlere şöyle bir göz atalım.

Aliens: Fireteam Elite 

Alien kurgusunu sevenler için sabırsızlıkla beklenen bir yapım Aliens: Fireteam Elite. CO-OP olarak oynanabilen ve TPS kamera açısı ile deneyim sunacak olan yapım zorlu koşullara karşı hayatta kalma deneyimizini öne çıkartmaya odaklanıyor. Akış olarak ister arkadaşlarınızla isterseniz de yapay zeka ile Xenomorph ya da Weyland-Yutani tarafına karşı savaşabilir, bu evrende yeni hikayeler arasında kendinizi kaybedebilirsiniz.

Zaman olarak ilk Aliens üçlemesinin 23 yıl öncesinde meydana gelen olaylarda UAS Endeavor’da görevli bir koloni askeri olarak merkezi bir rol üstlenme ve Xenomorph tehdidine karşı savaşma aşamasında kendimizi buluyoruz.

Olayın tabanı kendi koloni askerlerinizi oluşturmaya, farklı sınıflar, silahlar ve ekipmanlar hatta yetenekler ile birlikte kendi oyun stilinize en uygun seçimleri yaparak mücadele etmeye dayanıyor.

Deathloop

DEATHLOOP, Dishonored serisini bizlerle buluşturan Arkane Lyon imzalı yeni nesil bir FPS oyunu.

Blackreef Adası’nda aynı günü sonsuzde dek tekrar etmeye dayalı iki rakip suikastçının macerasına ortak oluyoruz. Kaçmak için tek şansınız gün sıfırlanmadan önce sekiz ana hedefi ortadan kaldırarak döngüyü sona erdirmek. Her döngüden yeni şeyler öğrenmek ve farklı yollar denemek, kendinizi her anlamda geliştirerek döngüyü kırmak için ne gerekiyorsa yapmanız gerekiyor.

Her yeni döngü, işleri değiştirmek için yeni bir fırsat anlamına geliyor. Her denemede elde edeceğiniz yeni bilgiler ile isterseniz vurup kırarak, isterseniz de sessiz ve sakince hedefinize ulaşmayı deneyebilirsiniz. Atacağınız her adımı iyi hesaplayın, avcıyla avının kıyasıya mücadelesinin tam ortasında yer alacaksınız.

Diablo II: Resurrected

Eski günlere geri dönüyoruz. Oyun dünyasında devrim niteliğinde işler arasında ilk akla gelecek yapım olan Diablo II için o dönem oyunla yolu kesişen her oyuncunun hissettiği şeyler aşağı yukarı aynıdır. Yıllar geçtikçe özlemi artan yapım için firma kolları sıvadı ve bizi eski günlere götürecek ciddiyette bir iş ortaya çıkarttı. Diablo II: Resurrected’ta Diablo II ve Diablo II: Lord of Destruction oyunundaki tüm içerikler bulunuyor.

Yeniden düzenlenmiş grafiklerle canavarlar, kahramanlar, eşyalar ve büyüler yeniden karşımıza çıkıyor. Bu konuda yıllara meydan okuyan yapımın kalitesi için yenilikleri çıktığı zaman bizi üzmeyeceğini düşünüyoruz. Bu sebeple klasik oyuna dair olan her detay korunarak karşımıza gelecek.

Günümüzde çoğu oyuna ilham kaynağı olan bu serinin tekrar ekranlara taşınıyor olması heyecan verici bir durum.

Ghostrunner 

Ghostrunner, kasvetli ve sanal bir mega yapı içinde geçen, aksiyonun hiç bitmediği ve hardcore bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın sonunu getiren bir afetin ardından insanlığın son sığınağı olan Darma Kulesi’nde en aşağıdan en yukarıya kadar aksiyon dolu bir serüven bizi bekliyor.

Oyunun genel gidişatı aksiyona dayalı, düşmanlarınızı tek hareketiniz ile ikiye bölebildiğiniz, refleksleriniz ile üstün konuma eriştiğiniz ve hızlı davrandığınızda kazandığınız bir ortam mevcut. Merakla bekliyoruz, nefes nefese kalacağımız dakikalar çok uzak değil

FIFA 22

Her yıl yeniden ekranlarımıza konuk olan FIFA serisi bu yıl temel oynanış geliştirmeleri ve her moda yenilik katan bir sezonla oyunu gerçeğe daha da yakınlaştırıyor.

Artık bir tabana oturdu FIFA mekanikleri ve her yıl çok büyük yenilikler yerine biraz daha kararlı ve ufak çaplı değişimler oluyor. Özellikle PlayStation 5 gibi NextGen güncellemesi sonrasında yeniliklerin sinyallerini almıştık.

FIFA 22 ile FIFA Ultimate Team’de FUT Kahramanları olarak geri dönerken nostaljiyi yaşayacağız. FIFA denince FUT sevdası hepimiz için ayrı bir boyut. Bakalım bizi bu yıl nasıl bir serüven bekliyor. Bu yıl kariyer modunda da heyecan biri karşılayacak gibi duruyor. Hem takım hem de oyuncu bazlı kariyer modunda yapılan değişiklikler henüz tam olarak belirtilmemiş olsa bile stadyum seçimi, amblem özelleştirme gibi konular mevcut.

Bunlar haricinde UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, CONMEBOL Libertadores ve yeni UEFA Avrupa Konferans Ligi dahil olmak üzere dünyadaki en büyük 30’dan fazla turnuvada 17.000’den fazla oyuncuyla ve 700’ü aşkın takım oyunda bize sunulmuş durumda.

Back 4 Blood

Back 4 Blood, Left 4 Dead serisinin yaratıcılarının elinden çıkmış bir yapım. Dinamikleri ile o çok sevdiğimiz co-op kültürünü, yepyeni bir deneyim ile harmanlayarak hayatımıza geri kazandırıyorlar. Giderek zorlaşan görevlerin arasında hayatta kalmak ve tekrar oynanabilir oyun sistemi içinde bize sunuluyor. Co-op olarak oynamanın ötesinde multiplayer olarak da oynayabileceğimiz yapım mekaniksel olarak bize oldukça uzun süre oyalanabileceğimiz bir içerik sunuyor diyebiliriz.

Battlefield 2042

Oyun dünyasında uzun süredir en çok konuşulan yapımlar arasında ilk sırayı Battlefield 2042 alıyor diyebiliriz. Her yeni Battlefield oyunu bizim için “acaba bu sefer neler değişti?” sorusu ile birlikte gelir. Yeni oyunun duyurulacağının belli olmasıyla birlikte heyecan tavan yaptı. Daha sonrasında ilk videolar ve son gelişmeler ile birlikte hepimizi heyecanlandıran, topyekün savaş konseptinin vücut bulduğu o eksi tat ağzımızı kapladı.

128 oyuncu desteği sunan Battlefield 2042, geniş savaş alanlarına eşi benzeri görülmemiş bir ölçek getiriyor. Conquest ve Breakthrough modlarının geliştirilmiş versiyonları ve Battlefield’ın ikonik geçmişinden, günümüzden ve gelecekten beklenmedik savaşlar oluşturabileceği, paylaşabileceği ve keşfedebileceği yeni bir topluluk odaklı platform olan Battlefield Portal’ı ve Battlefield Hazard Zone adlı yepyeni bir deneyimi içeren çeşitli deneyimleri yaşayacağız.

Age of Empires IV

Eski bir dosta tekrar merhaba diyoruz. Age of Empires serisinin yeni oyunu Age of Empires IV bu yıl bitmeden bizlerle olacak. Gerçek zamanlı strateji dendiği zaman ilk akla gelen yapım, destansı tarihi savaşların merkezine 4K görseller ile koyacak. 8 farklı medeniyetin zengin tarihi ile 500 yıllık bir döneme yayılan 35 farklı görev ve 4 farklı sefer içerik olarak karşımıza geliyor. Çoğu oyunun olmazsa olmazı mod desteği de bu oyunla kullanımda olacak. Oyuncular tarafından oluşturulacak modlar ile yeni heyecanlar ortaya çıkacak. Köklere döneceğimiz yapımı heyecanla bekliyoruz

Forza Horizon 5

Etkileyici araçlar ve enfes manzaralar ile Forza Horizon 5 bize adrenalini tattırmaya geliyor.

Meksika’nın canlı ve sürekli değişen açık dünya manzaralarında dünyanın en iyi arabalarından yüzlercesini kullanarak sınırsız ve eğlenceli bir sürüş deneyimiyle nefes kesen keşifler yapacağınız bir deneyim düşünün.

Sizi ödüllendiren yüzlerce görevden oluşan derin senaryo yapısı, etkinlik serileri, yeni karakterler ve sonucunu sizin belirlediğiniz hikaye akışı ile büyük bir heyecan bizi bekliyor.

Meksika’nın benzersiz ve dinamik mevsimlerinde dünya her hafta değiştikçe devasa kum fırtınaları ve şiddetli tropik fırtınalar gibi büyüleyici ve ilham verici hava olaylarına karşı mücadele edeceğiz. Yeni etkinlikler, görevler, toplayabileceğiniz eşyalar, ödüller ve keşfedilecek yeni bölgeler derken uzun günler ve gecelerimizi bu oyun ile geçireceğiz gibi duruyor.

Cevap bırakın